No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO-VIDEO: ZŠ P. K. Hostinského navštevuje toľko detí, ako v prvý rok jej založenia pred 55-timi rokmi

Slávnostnou akadémiou v Dome kultúry si žiaci, rodičia či zamestnanci Základnej školy Petra Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote pripomenuli 55. výročie jej založenia. Z kapacitných dôvodov program opakovali žiaci najväčšej školy v meste trikrát, pre starých rodičov a žiakov, školy a v podvečer, 15. novembra, aj pre samotných rodičov.

"Starých rodičov sme pozvali osobitne. V programe pod názvom kúzelná škola vystupovali deti z každého ročníka. Malé deti chceli vytupovať takmer všetky a potešili ma aj deviataci, ktorí záverom tancovali na Pirátov z Karibiku," povedala pre Rimava.sk riaditeľka školy Anita Antalová. Podľa jej slov všeci vystupujúci dostali darček, odmenili ich nie známkou, ale modrými vakmi s logom školy. "Takto si už z diaľky poznáme deti," ponamenala s úsmevom riaditeľka školy, ktorú navštevuje 611 žiakov v 28 triedach, pracuje tu 75 zamestnancov. "K dnešnému dňu máme počet žiakov ako pred 55 rokmi," podotkla riaditeľka.Medzi približne tridsiatimi hosťami boli aj bývalí riaditelia školy Ladislav Maďar či Viera Szűcsová ako aj viacerí zamestnanci, ktorí odišli do dôchodku.

Základná škola bola založená pod názvom Druhá základná deväťročná škola na Družstevnej ulici. V tom čase mala škola 611 žiakov v 25 triedach. Významným medzníkom bol rok 2000, kedy bol škole prepožičaný názov s menom slovenského spisovateľa Petra Kellnera Hostinského. O dva roky neskôr škola prešla na právnu subjektivitu a do zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rimavská Sobota. V štvrtej etape školy, pred asi desiatimi rokmi došlo ku komplexnej rekonštrukciui školy.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross