No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Gymnázium Ivana Kraska získalo financie na zateplenie budovy

16. septembra 2009 |  | | |

Zateplenie obvodového a strešného plášťa, výmena okien a zastrešenie átria čaká v najbližšej dobe na rimavskosobotské Gymnázium Ivana Kraska. Škola uspela s projektom, ktorý v rámci regionálneho operačného programu koncom júna opakovane podala na Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR. Pre Rimava.sk to potvrdil riaditeľ školy Ján Čeman.

Celkové náklady boli vyčíslené na viac ako 1,3 mil. eur (takmer 40 mil Sk), piatimi percentami bude práce na zateplení budovy kofinancovať Banskobystrický samosprávny kraj ako zriaďovateľ školy.

„Je to dobrá správa nielen pre študentov a zamestnancov školy, ale aj pre stavebné firmy či stavebných robotníkov, ktorým tieto peniaze pribudnú na účet,“ povedal riaditeľ gymnázia.

Podľa jeho slov vďaka zatepleniu a výmene okien škola ročne usporí približne 23 tis. eur  (700 tis. Sk) na prevádzkových nákladoch. „Ušetrené peniaze potom môžeme použiť v jednotlivých predmetových komisiách na nákup učebných pomôcok a skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu,“ uviedol riaditeľ školy. Ako dodal, všetky stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja si počas tohto volebného obdobia polepšili.

„Verím, že s projektmi uspejú aj základné školy, ZŠ P. Dobšinského a ZŠ M. Tompu, kde je rekonštrukcia takisto veľmi potrebná,“ uzavrel riaditeľ gymnázia.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross