No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kapacita materskej školy im nestačí, musia postaviť novú. Financie majú, stavať ale nemá kto

8. apríla 2022 | | |  | 

RADNOVCE - Stará materská škola, ktorá "praská vo švíkoch", bola postavená podľa slov starostu približne pred 60 rokmi. Jej kapacita nestačí, a preto sa obec rozhodla postaviť novú. Získali na ňu aj potrebné financie, stavať ale ešte stále nezačali.

„Kapacitne nestíha, preto sme sa uchádzali o projekt na výstavbu novej materskej školy, boli sme úspešní,“ povedal ešte minulý rok starosta obce Radnovce Aladár Bari s tým, že sa im podarilo získať okolo 700-tisíc eur z operačného programu Ľudské zdroje.

Článok pokračuje pod reklamou


Obec mala v uplynulých týždňoch vyhlásené ďalšie kolo verejného obstarávania na dodávateľa stavby. Podľa slov starostu sa objavili záujemcovia, hodnotenie však zatiaľ neprebehlo.

Predchádzajúce verejné obstarávania neboli úspešné, pretože víťazi napokon od svojho zámeru odstúpili. Obec sa snaží škôlku postaviť už zhruba tri roky. Nová škôlka by mala mať kapacitu pre okolo 98 detí. Obec ju plánuje postaviť na pozemku takmer v centre dediny, ktorý odkúpila od cirkvi.

"V budúcnosti sa chceme uchádzať aj o dotáciu na rekonštrukciu školy," dodal starosta s tým, že by malo ísť o zateplenie budovy a výmenu kúrenia. "Zatiaľ však nie sú vyhlásené vhodné výzvy," doplnil.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross