No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kraj plánuje zlúčiť dve odborné školy v Rim. Sobote

14. marca 2011 |  | | |

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) plánuje zlúčiť dve stredné odborné školy v Rimavskej Sobote. Súčasná Stredná odborná škola technická na Školskej ulici by sa mala presťahovať do areálu Strednej odbornej školy (SOŠ) na Okružnej ulici. Informáciu pre Rimava.sk potvrdili na Odbore vzdelávania a kultúry Úradu BBSK.

Podľa informácií Úradu BBSK areál školy na Okružnej ulici prejde v rámci projektu ROP rozsiahlou rekonštrukciou a modernizáciou priestorov telocvične, ihriska, školskej jedálne, školského internátu či dielne. Následne bude mať dostatok priestorov na to, aby sa do školského areálu presťahovali žiaci a zamestnanci SOŠ technickej. "Odbor vzdelávania a kultúry pripravil optimalizačný návrh a spracováva materiál, akým spôsobom by sa zlepšili podmienky na výchovu a vzdelávanie žiakov oboch škôl a zároveň by sa ušetrili finančné prostriedky BBSK," uviedol pre Rimava.sk hovorca BBSK Peter Hajnala.  O zlúčení škôl budú rozhodovať poslanci BBSK.

SOŠ na Okružnej ulici má v súčasnosti 291 žiakov a SOŠ technická 315 žiakov. Kapacita areálu na Okružnej ulici je pritom 700 žiakov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross