No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Materské a základné školy v R. Sobote zatvoria už v piatok. Zvláštny režim bude mať aj MsÚ

Všetky materské aj základné školy v Rimavskej Sobote zatvoria preventívne o deň skôr ako je celoštátne nariadenie. Od piatka, 13. marca, tak brány neotvoria asi na dva týždne. Nariadenie v R. Sobote vzišlo popoludní, v čase, keď už takmer všetci zo škôl odišli. O 14 dňovej lehote a riaditeľskom voľne informujú popoludní niektoré základné školy na sociálnej sieti.

Zatvorenie školských zariadení pre Rimava.sk okolo 16-tej hodiny potvrdil aj viceprimátor mesta Ladislav Rigó. Ako podotkol, v Rimavskej Sobote prijali následne počas aktuálneho tretieho zasadania krízového štábu opatrenia, že mestské zariadenia budú mať už v piatok riaditeľské voľno. Okrem materských a základných škôl tak bude zatvorené aj Mestské kultúrne stredisko, CVČ Relax či kolkáreň, v priebehu týždňa zatvorili už aj plaváreň a zimný štadión.

Článok pokračuje pod reklamouOpatrenia sa podľa Rigóa budú týkať aj prevádzky Mestského úradu, kde od pondelka budú od 9.00 do 12-tej hodiny stránkové hodiny, "Do 9-tej budú dvere zatvorené a od dvanástej budú dvere zatvorené. Maximálny počet ľudí, ktorí môžu vstúpiť do budov je tri. Tých vybavia a potom pôjdu ďalší traja," vysvetlil Rigó.

Prvú zo základných škôl v R. Sobote zatvorili už včera, 11. marca. išlo o súkromnú základnú školu Creative, ktorá sídli v budove Obchodnej akadémie. Stredné školy v pôsobnosti Banskobystrického kraja boli zatvorené od dnešného dňa.

Doplnené o 17:40 hod.

V Hnúšti odporúčajú nechať deti v piatok doma. Mestská polícia ich bude na budúci týždeň kontrolovať

V piatok, 13.marca, by sa malo v Hnúšti učiť, no primátor mesta Roman Lebeda odporúča nechať deti doma. "Ich neúčasť na vyučovaní bude ospravedlnená," informuje Lebeda s tým, že v prípade, že rodičia musia ísť do práce, svoje deti môžu prísť ešte v piatok do školy, kde bude vyučovanie prebiehať v obmedzenom režime do 12:30 hod..

"Študenti počas mimoriadnej situácie majú zotrvávať v domácom prostredí a obmedziť stretávanie sa s priateľmi vonku. Upozorňujeme študentov, že mestská polícia počas mimoriadneho stavu bude kontrolovať, či dodržiavajú uznesenia prijaté krízovým štábom," avizuje Lebeda.

Krízový štáb Slovenskej republiky napokon prijal dnes kvôli koronavírusu razantné opatrenia.
Od pondelka, 16. marca, na dva týždne zatvoria škôlky, školy. Zatvoria aj voľnočasové zariadenia. Ako prvý o tom informoval Bratislavský samosprávny kraj na svojej webovej stránke. Krízový štáb SR prijal takéto opatrenia:

  • Zavedenie hraničných kontrol (a zachovanie len veľkých hraničných priechodov).
  • Zatvorenie všetkých troch medzinárodných letísk
  • Zastavenie medzinárodnej prepravy okrem zásobovania.
  • Povinná karanténa pre ľudí prichádzajúcich z rizikových oblastí.
  • Zatvorenie škôl a školských zariadení.
  • Zatvorenie sociálnych a kultúrnych zariadení.
  • Obmedzená prevádzka obchodných centier (cez víkend bude možné nakúpiť len potraviny, lieky a drogériu).
  • Zatvorené budú bary, reštaurácie, lyžiarske strediská i wellness centrá a aquaparky.

Informácie o koronavíruse nájdete aj vo webovej aplikácii. K dispozícii sú aj linky regionálnych epidemiológov

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross