No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MŠ v R. Sobote získala cenu v nadnárodnom projekte

28. júna 2022 | |  | 
Zdroj: Riaditeľka MŠ Rožňavská Jarmila Drobná.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Materská škola na Rožňavskej ulici v Rimavskej Sobote sa v období od októbra 2018 do septembra 2020 zapojila do projektu predškolských zariadení Erasmus+ so zameraním na environmentálnu výchovu.

Na výzvu rimavskosobotskej materskej školy zareagovali a do spoločného projektu sa zapojili aj Materská škola Tallinna Lasteaed Kiikhobu v Tallinne z Estónska a Mateřská škola Dráček v Lysej nad Labem z Česka.

Článok pokračuje pod reklamou


V rámci projektu sa uskutočnili tri nadnárodné stretnutia spomínaných MŠ - v júni v roku 2019 v Rimavskej Sobote a na jeseň v tom istom roku v Lysej nad Labem. Na jar v roku 2020 sa plánované nadnárodné stretnutie v Tallinne pre pandémiu covid-19 uskutočnilo len prostredníctvom online spojenia na sociálnych sieťach.

"Spoluprácu a dva úspešné roky na programe Erasmus+ považujeme za veľmi pozitívnu skúsenosť s prínosom pre všetkých, ktorí na projekte participovali. Deťom sme prostredníctvom nápaditých aktivít a projektov vštepovali na elementárnej úrovni podstatu environmentálnej výchovy. V spolupráci s rodičmi a organizáciami si tak utvárali správne postoje a hodnoty so zameraním na dlhodobo udržateľný rozvoj v tejto oblasti," vysvetlila riaditeľka MŠ Rožňavská Jarmila Drobná.

Ako ďalej uviedla, Národná agentúra programu Erasmus+ vyhodnotila projekt MŠ Rožňavská s názvom A little antenna za víťazný v kategórii vzdelávanie v ranom detstve.

Udelenie tejto symbolickej ceny sa uskutoční v Bruseli za účasti Európskej komisie a všetkých ocenených projektov z krajín participujúcich na programe Erasmus+. V prípade priaznivej situácie si materská škola prevezme cenu v Bruseli v októbri tohto roka.

Článok pokračuje pod reklamou


"Som veľmi hrdá na dosiahnuté víťazstvo v medzinárodnej konkurencii. Ďakujem celému kolektívu materskej školy, koordinátorke Jane Hanuštiakovej, našim deťom, rodičom a spolupracujúcim inštitúciám za vysoko kvalitnú prácu a za šírenie dobrého mena materskej školy a nášho mesta na európskej úrovni," dodala Drobná.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross