No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za riaditeľku ZŠ Hostinského vybrali Anitu Antalovú

6. júla 2011 |  | 

Na post riaditeľky Základnej školy P. K. Hostinského v Rimavskej Sobote dnes výberová komisia vybrala Anitu Antalovú, súčasnú zástupkyňu pre druhý stupeň. Pre Rimava.sk to potvrdil vedúci odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry na mestskom úrade (MsÚ) Viliam Vidinský. Antalová bola jedinou uchádzačkou vo výberovom konaní. Podľa slov vedúceho odboru by nová riaditeľka mala byť vymenovaná k 1. augustu.

Anita Antalová je zároveň poslankyňou rimavskosobotského mestského zastupiteľstva za volebný obvod Sídlisko Západ, Sobôtka, Kľačany, kandidovala za stranu SMER-SD. Ako pre Rimava.sk potvrdila vedúca odboru vnútorných vecí na MsÚ  Marta Feketeová, po vymenovaní Antalovej za riaditeľku dôjde k zániku mandátu. Funkcia poslanca je nezlučiteľná s funkciou riaditeľa školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Podľa slov Feketeovej tak príde na rad kandidát z rovnakého volebného obvodu, ktorý nasleduje podľa počtu získaných hlasov v novembrových komunálnych voľbách. Je ním Dušan Hlinka, ktorý kandidoval za stranu SMER-SD, v prípade, ak poslanecké kreslo odmietne, postupuje sa ďalej v poradí nezvolených kandidátov, podľa počtu hlasov.

Funkčné obdobie riaditeľa školy je päťročné. Súčasná riaditeľka Viera Szűcsová, ktorá si menovací dekrét prevzala v júni 2009,  odchádza po ukončení rekonštrukcie na vlastnú žiadosť do dôchodku.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross