No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poďme spolu hľadať úspech: Pridaj sa k úspešným študentom a absolventom Obchodnej akadémie v Rim. Sobote

9. februára 2023 | | |  | 

Obchodná akadémia – Kereskedelmi Akadémia začala v školskom roku 2022/2023 písať 68. kapitolu v knihe svojej existencie. Čo v nej nájdete? Čím vás môže osloviť?

Škola, ktorá má nezastupiteľné miesto medzi vzdelávacími inštitúciami v meste aj regióne, vznikla v roku 1954 a drží krok s rýchlo sa meniacou dobou. Tisícky absolventov nám dajú za pravdu, že každým rokom sa snaží skrášľovať prostredie, modernizovať vybavenie a pevne stáť medzi školami, ktoré vychovávajú a vzdelávajú ľudí pripravených na život.

Ako škola s tradíciou stavia na svojom profile, ponúka štvorročný študijný odbor s vyučujúcim jazykom slovenskýmštudijný odbor s vyučujúcim jazykom maďarským ukončený maturitnou skúškou.

Cieľom školy je poskytnúť žiakom kvalitné odborné ekonomické vzdelanie a pripraviť ich ako kvalifikovaných odborníkov vo verejnom aj súkromnom sektore na pracovné pozície ekonóm, účtovník, mzdový referent, obchodný zástupca, referent v štátnej správe a samospráve, asistent, personalista či manažér strednej úrovne. Dosiahnuté vzdelanie vytvára podmienky na získanie oprávnenia v podnikateľskej činnosti a zároveň aj predpoklady pre ďalšie štúdium na vysokej škole.

Meradlom úspechu je aj uplatnenie našich absolventov v profesijnom živote – v bankách, vo firmách či na úradoch. Najšikovnejším sa podarí preraziť aj v zahraničí, úspešných absolventov nájdete na ministerstvách a dokonca aj v prezidentskom paláci.

Bežný život školy sa okrem vzdelávania zameriava aj na podporu nadaných žiakov, ktorí reprezentujú školu na olympiádach v anglickom jazyku, matematike, súťažiach z účtovníctva, administratívy a korešpondencie či informatiky, kde dosahujú pozoruhodné výsledky.

Škola ponúka aj možnosť získať štátnu skúšku z písania na počítači, ktorú realizuje v spolupráci s Národohospodárskou fakultou Ekonomickej univerzity v Bratislave. Pre tých, ktorí radi športujú, ponúka veľkú zrekonštruovanú telocvičňu a novozriadené fitnescentrum.

Už tri roky je škola zapojená v systéme duálneho vzdelávania. Žiaci, ktorí podpíšu učebnú zmluvu o duálnom vzdelávaní so zamestnávateľom, vykonávajú odbornú prax priamo na pracovisku zamestnávateľa. V súčasnosti máme spoluprácu s týmito zamestnávateľmi: Obecný úrad R. Baňa, Mestský úrad R. Sobota, Nemocnica Svet zdravia R. Sobota, Elcano s. r. o., KK – Economic s. r. o., Centex s. r. o., Rodof Plus s. r. o., Brantner s. r. o., Top Economic s. r. o. a BÁN s. r. o.

Žiaci bez učebnej zmluvy absolvujú odbornú prax v škole.

V októbri 2022 absolvovali žiaci 4. ročníka dvojtýždňovú odbornú stáž pod názvom Praxuj v Prahe – skús, zaži, inšpiruj sa, v rámci programu Erasmus+. Pre budúcoročných štvrtákov plánujeme opäť odbornú stáž – tentokrát v Poľsku.

Myslíme si, že predpokladom toho, aby žiaci napredovali a dosahovali čo najlepšie výsledky, sú aj moderné priestory, oddychové kútiky a pocit bezpečia. Podporujeme a pomáhame aj hendikepovaným žiakom a žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia. Chceme byť otvorení pre rodičov, zamestnávateľov, sociálnych partnerov či širokú verejnosť.

Kontaktujte nás osobne, telefonicky, mailom alebo prostredníctvom
našej webovej stránky www.obchars.sk.
Nájdete nás aj na FacebookuInstagrame.

Pýtajte sa a my vám odpovieme.

Budeme radi, ak sa vám potvrdí, že naša škola je dobrá voľba. A úplne najradšej budeme, ak naša škola bude v budúcnosti aj vašou školou.

Zdroj text a foto: Zástupkyňa riaditeľky Andrea Paulyová na Obchodnej akadémii – Kereskedelmi Akadémia

PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross