No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Projekt Deň pre školu štartuje v Rimavskej Sobote. Jeho cieľom je zlepšiť slovenské školstvo

14. marca 2023 | |  | 
Ilustračné foto: Pixabay

RIMAVSKÁ SOBOTA – Projekt Deň pre školu prepája ľudí z praxe s učiteľmi na školách. Gymnázium Ivana Kraska v Rimavskej Sobote bude prvou školou na Slovensku, v ktorej bude prebiehať.

Podujatie je realizované v rámci pedagogického projektu v ročnom vzdelávacom programe Komenského inštitút. Práve ten spája úspešných ľudí, ktorých sa snaží prepojiť s učiteľmi na školách. V susednom Česku má takáto databáza vyše 700 dobrovoľníkov, ktorí spolupracujú s 500 školami. Profesorke rimavskosobotského gymnázia Nadi Miháľovej sa projekt podarilo priniesť aj na Slovensko.

Článok pokračuje pod reklamou


V súčasnosti je v ňom zaregistrovaných 14 slovenských dobrovoľníkov, ktorí sa prihlásili za týždeň a navštívia slovenské školy. "Je medzi nimi manažér, podnikateľ, remeselník, psychológ, umelec, vedec, ekonóm, archeológ, kouč, čo je podľa mňa perfektná testovacia paleta pre pedagógov," prezradila Miháľová pre portál Rimava.sk. Medzi dobrovoľníkmi je aj Daniel Csúr, majiteľ marketingovej spoločnosti Prognessa, ako aj portálu Rimava.sk a TV Rimava.

Článok pokračuje pod reklamou


Prvá testovacia návšteva sa uskutoční práve v R. Sobote, a to 21. apríla v Gymnáziu Ivana Kraska v R. Sobote. "Pred dvomi mesiacmi sme spustili kampaň Poďme zlepšiť slovenské školstvo, bol to test a potrebovali sme zistiť, či je možné vybudovať na Slovensku komunitu dobrovoľníkov, ktorých by učitelia mohli pozývať do škôl. Toto prepojenie škôl a praxe jednoduchým a efektívnym spôsobom ponúka portál www.denproskolu.cz a za projektom stojí Česká spořitelna, ktorá nám ho poskytla na testovanie aj s kompletnou technickou a metodickou podporou," povedala Miháľová.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross