No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Aktivity strednej školy sú výrazne pozastavené

RIMAVSKÁ SOBOTA – Významné aktivity Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) sa nemohli uskutočniť ani v tomto roku. Podľa slov riaditeľa strednej školy je v pandemickom období proces skvalitňovania vzdelávania ťažký.

„Začiatok školského roku bol vcelku optimistický, avšak so zhoršovaním epidemiologickej situácie nám začali vypadávať triedy, zhoršila sa dochádzka, pribúdala nervozita a neistota,“ uviedol riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa jeho slov v neposlednom rade treba zdôrazniť poďakovanie za pomoc, spoluprácu a vzťahy so zriaďovateľom školy, ktorým je Banskobystrický samosprávny kraj. „Musím vyzdvihnúť aj schopnosť a ochotu časti pedagógov a žiakov pri zabezpečení dištančného vzdelávania,“ povedal riaditeľ.

Vedenie školy sa aj v tejto neľahkej situácii, ktorá z veľkej časti postihuje aj vzdelávacie inštitúcie, snaží pracovať na inováciách školského zariadenia. „Pracujeme na ďalšom materiálnom a priestorovom rozvoji školy a na rozvojových projektoch,“ informoval riaditeľ.

Ako uviedol, epidemiologická situácia priniesla negatívny vplyv aj na uskutočnenie aktivít školy, ktoré sú pre ňu veľmi významné. „Pandémia mala negatívny dosah na gastro prevádzky školy, zabránila uskutočneniu významných aktivít školy, ako je podujatie FOURFEST,“ konkretizoval riaditeľ.  

Článok pokračuje pod reklamou


Ako sám povedal, v celku sa im úspešne v tomto období podarilo riešiť zložité organizačné a personálne otázky, ktoré sa u nich objavili a škola preukázala svoju súdržnosť.

Pod záštitou strednej školy v meste fungujú dve reštauračné zariadenia, ktoré momentálne môžu vydávanie jedál realizovať iba okienkovým predajom.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross