No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Do lavíc zasadli stovky stredoškolákov, pribudli aj nové odbory

gymnaziumZačiatok školského roka 2016-2017 majú za sebou v Rimavskej Sobote aj stovky stredoškolákov. Ku svojim povinnostiam sa v regióne vrátili na všetkých školách v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK. Gymnázium Ivana Kraska v Rimavskej Sobote bude v tomto roku navštevovať viac ako 300 študentov. Podľa riaditeľa školy Jána Čemana otvorili tri štvorročné a jednu osemročnú triedu prímu. Tento rok sa im podarilo otvoriť aj maďarskú triedu. Školský rok zahájili v átriu gymnázia.
Kvôli nepriaznivému počasiu tentokrát školský rok zahájili vo vestibule aj na SOŠ obchodu a služieb na Športovej ulici. Podľa riaditeľa školy Jaroslava Bagačku majú približne 500 žiakov. „Opäť sme po niekoľkých rokoch otvorili odbor kozmetik, obchodný pracovník. Sme radi, že sa to podarilo," hovorí riaditeľ školy, ktorá okrem denného štúdia ponúka nadstavbové a pomaturitné štúdium, ktoré je v okrese jediné.

Na Strednej odbornej škole technickej a agropotravinárskej (SOŠTaAP) na Okružnej ulici, ktorá poskytuje odbory technického a potravinárskeho zamerania študentov v školskej jedálni privítal riaditeľ strednej školy Karol Kisantal. Novinkou podľa neho je tento rok odbor Praktická žena, pre dievčatá, ktoré neukončili deviaty ročník Základnej školy. „Budúci rok plánujeme otvoriť aj zaujímavejší odbor Agromechatronika. Ide o aktivity poľnohospodárov, strojárov, obsluha a servis moderných poľnohospodárskych strojov, ktoré sú na vysokej technickej úrovni,“ povedal riaditeľ školy, ktorú tento rok navštevuje približne 460 žiakov.

Rimavskosobotskú Obchodnú akadémiu – Kereskedelmi akadémia aj tento rok navštevuje viac ako 200 študentov z čoho je približne tretina chlapcov. Podľa riaditeľky školy Blanky Tomčovej tento školský rok otvorili jednu slovenskú a jednu maďarskú triedu, kde je po 28 študentov. V škole začiatkom roka opravili šatne pri telocvični a zrekonštruovali aj nové osvetlenie v telocvični, v súčasnosti pracujú na obnove strechy nad jedálňou. „Teraz sa robí verejné obstarávanie," dodala riaditeľka školy, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK.

Okrem stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja v meste pôsobí aj Súkromná stredná odborná škola - Magán szakközépiskola Rimavská Sobota ako aj Gymnázium Mihálya Tompu Reformovanej kresťanskej cirkvi s vyučovacím jazykom maďarským.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross