No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na ZŠ Š. M. Daxnera prebieha zápis. Čo ponúknu rodičom a prvákom?

Základné školy sa v týchto dňoch snažia zaujať svojich budúcich prvákov a ich rodičov v Rimavskej Sobote a okolí. Záujem o nich majú aj skúsení učitelia na Základnej škole Š. M. Daxnera, ktorá sa nachádza na najväčšom sídlisku v Rimavskej Sobote. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ školy Peter Černý, rodičia môžu svoje deti vzhľadom na aktuálne opatrenia voči šíreniu koronavírusu zapísať prostredníctvom elektronickej prihlášky. "Na našej škole sa zápis bude konať od 15. apríla do 24. apríla elektronicky na priloženej adrese," povedal riaditeľ s tým, že ak je to nevyhnutné, rodič bez prítomnosti dieťaťa môže prísť aj osobne v termíne od 15. do 17. apríla v čase od 14-tej do 16-tej hodiny.

K zápisu je potrebný rodný list dieťaťa a občiansky preukaz rodiča alebo zákonného zástupcu. A prečo by sa mali rodičia rozhodnúť práve pre ich školu, riaditeľ Černý odôvodnil hneď v niekoľkých bodoch. ZŠ Š. M. Daxnera ponúka atraktívny školský vzdelávací program, vyučovanie cudzieho jazyka od prvého ročníka či vyučovanie informatiky už od druhého ročníka. "Škola ponúka aj vyučovanie pohybovej prípravy zameranej na plávanie, športové a loptové hry v 3., 5. a 6. ročníku," podotkol riaditeľ, podľa ktorého sú školou, ktorá má zo všetkých najbližšie zimný štadión či plaváreň.

Zápis prvákov sa týka každého rodiča či zákonného zástupcu s trvalým pobytom na území SR, ktorý je povinný prihlásiť do prvej triedy ZŠ dieťa, ktoré dovŕši do 31. augusta 2019 šiesty rok života. Uplynulý rok bolo do škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta zapísaných viac ako 200 prváčikov.

Zdroj: PR Správa
Pri PR článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross