No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Školy sa po prázdninách znovu otvorili. V súčasnosti je niekoľko tried v karanténe

21. januára 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Rimavskej Sobote po prázdninách, ktoré študentom skončili 10. januára, vydal niekoľko rozhodnutí o zákaze vykonávať výchovno-vzdelávací proces prezenčnou formou na školách v Rimavskej Sobote z dôvodu pozitívne testovaných osôb.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk potvrdila Tatiana Majanová, ktorá je poverená vykonávaním funkcie regionálnej hygieničky, k 19. januáru evidovali v niekoľkých triedach na základných, stredných aj materských školách pozitívne testovaných žiakov aj zamestnancov.

„Ide o päť tried na piatich základných školách, kde sa jedná o päť prípadov u žiakov škôl. Ďalej je to sedemnásť tried na šiestich stredných školách, z dôvodu výskytu ochorenia u deviatich pozitívnych žiakov a dvoch zamestnancov,“ uviedla.

Ďalej dodala, že v dvoch materských školách sú v karanténe dve triedy kvôli potvrdeným pozitívnym prípadom u dvoch zamestnancov.

Článok pokračuje pod reklamou


„V druhom a treťom kalendárnom týždni ďalej registrujeme osem potvrdených pozitívnych prípadov ochorenia aj mimo školský kolektív, t. j. triedy sa neuzatvárali kvôli potvrdeným pozitívnym prípadom, pretože osoby boli mimo kolektív,“ vysvetlila Majanová s tým, že tieto deti po prázdninách do školy nenastúpili.

Ako ďalej vysvetlila, v okrese Rimavská Sobota v mesiaci január, v porovnaní vekovo špecifickej chorobnosti, je veková skupina 15 až 19-ročných osôb na treťom mieste.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross