No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ŠKOLY: Štyrom riaditeľom končí funkčné obdobie, len jeden má konkurenciu

3. júna 2014 |  | | | |

ZŠ P. Dobsinskeho - Rimavska SobotaFunkčné obdobie bude končiť riaditeľom v štyroch školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti rimavskosobotskej samosprávy. V Základnej umeleckej škole, Centre voľného času Relax a Materskej škole na Ulici Hatvaniho chce byť riaditeľom len jeden uchádzač. Do výberového konania na ZŠ P. Dobšinského sa prihlásili traja. Pre Rimava.sk to potvrdil vedúci odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry na mestskom úrade Viliam Vidinský.

Budúcich riaditeľov v jednotlivých školách budú podľa Vidinského vyberať členovia Rady školy. "V týchto dňoch už robia prípravné stretnutia a sú určené aj termíny," povedal vedúci odboru a dodal, že medzi kandidátmi sa o funkciu uchádzajú traja zo štyroch terajších riaditeľov. Mená nekonkretizoval.

Ďalšie funkčné obdobie riaditeľom začína 1. júla, nový riaditeľ či riaditeľka ZŠ P. Dobšinského má nastúpiť počas prázdnin, koncom augusta. Vidinský zároveň spomenul, že zo zákona je možné vybrať riaditeľa školy už teraz, pred prázdninami. "Aby mohol byť v pokoji pripravený nový školský rok," uzavrel Vidinský.

Riaditeľkou MŠ na Ulici Hatvaniho je Eva Juhászová, CVČ Relax vedie Eva Greisigerová. Riaditeľom Základnej umeleckej školy je Marian Lacko a ZŠ P. Dobšinského Peter Nôta.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross