No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SOŠOS: Pribudli nové učebné pomôcky, vzdelávanie je modernejšie

18. júna 2012 |  | | |

Viac ako 900 nových učebných pomôcok, desiatky edukačných materiálov a nových vzdelávacích programov ako aj úplne nový vyučovací predmet – taký je výsledok projektu, ktorý úspešne zrealizovali v Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Rimavskej Sobote. Vďaka nemu je vyučovanie modernejšie a atraktívnejšie. Do projektu s názvom Premena a inovácia vzdelávania sa v škole pustili ešte v predminulom školskom roku, na dnešnom workshope vyhodnotili jeho priebeh a prínos.

Ako informoval Miroslav Slovák z riadiaceho tímu, projekt mal niekoľko fáz. Pedagógovia začínali od seba, vlastným vzdelávaním v rámci voľného času. Následne vytvorili učebné materiály a vybrali nové didaktické pomôcky pre školu. Škola získala počítače, dataprojektory, knihy, mapy či softvér. V moderných učebniach a s novou technikou potom vyučujúci inovatívne formy vzdelávania mohli zahrnúť do vzdelávacieho procesu.

Zároveň v škole pribudol aj nový predmet - Trvalo udržateľný život v praxi. Ako dnes uviedla jeho koordinátorka Eva Šimková, cieľom bolo študentov naučiť ekologicky myslieť a viesť ich k správnemu životnému štýlu. Zodpovednosť k životnému prostrediu prehĺbili u žiakov rôznymi aktivitami a úlohami, na chodbách školy pribudli nádoby na separovanie odpadu, žiaci fotili svoje okolie a sami sa tak presvedčili, ako človek dokáže škodiť prírode. Na hodinách pracovali s najmodernejšími didaktickými prostriedkami, predmet má aj vlastný internetový portál a učebnicu.

Podľa slov riaditeľa Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote Jaroslava Bagačku projekt zastrešil aj ďalšie predmety, naprieč celým teoretickým vyučovaním, zapojených bolo do neho 21 zamestnancov školy. Na modernizáciu vzdelávania škola získala približne 215 tisíc eur z eurofondov. "Realizácia tohto projektu nie je šibnutím čarovného prútika, naša škola však výrazne pokročila smerom k inovatívnejšiemu vzdelávaniu. Samozrejme, stále je čo zlepšovať, preto sme sa prihlásili do novej výzvy v rámci premeny tradičnej školy na modernú. Tentokrát by išlo hlavne o odborné predmety gastronomického zamerania a na praktické vyučovanie v týchto odboroch," doplnil riaditeľ, ktorý vyslovil aj poďakovanie celému projektovému tímu, vyučujúcim a žiakom, ktorí na projekte participovali.

 

 

 

 

 

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ

[nggallery id=746]

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok

Pri reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre. Možnosť komentovať je pri týchto článkoch dostupná len na výslovné želanie klienta.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross