No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SOŠOS: Víťazom medzinárodného učiteľského turnaja sa stala Spojená škola

8. februára 2014 |  | | |

vitazi-turnaja-spojena-skola-rimavska-sobotaVíťazom medzinárodného učiteľského turnaja vo futsale sa stala Spojená škola z Rimavskej Soboty. Vo finále zdolala učiteľov Gymnázia, ktorí na turnaji podali heroický výkon bez striedajúcich hráčov. Spojená škola tak predĺžila sériu vyhratých turnajov na štyri. Tretie miesto vybojovali učitelia špeciálnych škôl. Slávnostné vyhodnotenie turnaja, ktorého sa zúčastnilo deväť družstiev s približne 80-timi učiteľmi, bolo v piatok podvečer, v reštaurácii Junior Komplex na Železničnej ulici v R. Sobote. Za najlepšieho strelca turnaja s desiatimi gólmi vyhlásili Ondreja Václavíka (Špeciálne školy), za najlepšieho hráča Štefana Vámosa (Spojená škola).

O turnaj s 21-ročnou tradíciou sa organizačne postarala rimavskosobotská Stredná odborná škola obchodu a služieb (SOŠOS) na Športovej ulici v spolupráci so Spojenou školou na Okružnej ulici. Ako Rimava.sk po vyhodnotení informoval riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka, tento ročník mal veľmi silný spoločenský rozmer a potvrdil zmysluplnosť tejto tradície, čomu je veľmi rád. "Ak sa aj ozývali hlasy, ktoré hovorili, že je to treba robiť v inej forme alebo prípadne zrušiť, tak sa ukázali, ako neopodstatnené," povedal Bagačka. Podľa riaditeľa SOŠOS to hráči tento rok brali skôr ako rekreačnú aktivitu, možnosť stretnúť sa, zašportovať si a popritom si vymeniť názory či skúsenosti.

riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka (vľavo) a najlepší strelec turnaja Ondrej Václavík

riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka (vľavo) a najlepší strelec turnaja Ondrej Václavík

Podľa Ondreja Václavíka z Družstva špeciálnych škôl, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho strelca turnaja, je toto podujatie veľmi peknou tradíciou a oceňuje veľmi dobrú spoluprácu organizátorov.
Ako ďalej povedal, najlepším strelcom sa stal po približne siedmich rokoch. "Vyhral som to aj predtým, ale teraz si to vážim, ako starší hráč, a dobre mi to padne," uviedol 44-ročný Ondrej.

Učitelia SOŠOS sa tento rok umiestnili na predposlednom mieste. Podľa riaditeľa školy mali trochu smoly, že sa im nepodarilo postúpiť do semifinále. Ako však Bagačka zdôraznil, s ich výkonom je spokojný a teší ho zlepšená hra družstva.

Turnaj vznikol v 90-tych rokoch z iniciatívy riaditeľov stredných odborných učilíšť - SOU poľnohospodárske, potravinárske a SOU služieb. Podľa riaditeľa SOŠOS Jaroslava Bagačku, ktorý sa na ňom pohyboval od prvého ročníka, zámerom bolo športové stretnutie pedagógov a zamestnancov stredných škôl mesta a regiónu. "Vtedy bolo oveľa viac stredných škôl a dal sa urobiť turnaj zo 6 až 8 mužstiev z mesta a regiónu," priblížil Bagačka, podľa ktorého sa neskôr turnaj rozšíril o základné a špeciálne školy. "Veľkým oživením bolo zapojenie partnerských a zahraničných škôl najmä z Maďarska, ktoré priniesli medzinárodnú súťaživosť a dali tejto akcii iný rozmer," dodal riaditeľ SOŠOS. Ako spomenul, medzi najúspešnejšie školy patrí terajšia Spojená škola, ktorá už získala putovný pohár natrvalo.

Výsledok finálového zápasu
Gymnázium I., Kraska Rimavská Sobota - Spojená škola Rimavská Sobota 3:5 (1:4)
góly: Konček 3 - Vereszky 3, Kisantal a Vámos
Zostava Gymnázium - Ján Konček, Attila Nagy, Peter Pavlovič, Zoltán Bášti, Zoltán Pacsők, Zostava Spojená škola - Karol Kisantal, Róbert Vereszky, Štefan Szőke, Miroslav Martiš, Milan Špaček, Jozef Morong, Štefan Vámos, Ján Barto, Miroslav Uhrin

Celkové poradie mužstiev

1. Spojená škola
2. Gymnázium Rimavská Sobota
3. Špeciálne školy Rimavská Sobota
4. Základné školy Rimavská Sobota
5. Miskolc
6. Bardejov
7. Kazinbarcika
8. SOŠOS
9. Eger

[nggallery id=1300]

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross