No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Spojená škola prijíma záujemcov o výučný list, maturitu aj titul

28. júna 2011 | |  | | |

Do konca júla sa v prvom kole môžu záujemcovia o výučný list, maturitu či titul uchádzať o štúdium na Spojenej škole v Rimavskej Sobote. Ako pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ Jaroslav Bagačka, na Spojenej škole je možné vyučiť sa v rekordne krátkom čase v odboroch kuchár, čašník, kaderník, kozmetik, murár.

Tí, ktorí chcú pokračovať v predchádzajúcom štúdiu, môžu absolvovať nadstavbové štúdium spoločného stravovania a vlasovej kozmetiky a získať maturitu.

„Alternatívou pre všetkých, ktorí nepokračujú v štúdiu na vysokej škole, môže byť štúdium odboru hygiena potravín. Absolventi získavajú titul diplomovaný špecialista - DIS,“ vysvetlil riaditeľ rimavskosobotskej Spojenej školy, ktorá má so spomínanými odbormi niekoľkoročné skúsenosti.

Keďže o štúdium na Spojenej škole je veľký záujem, je potrebné sa prihlásiť čo najskôr. Informácie môžu záujemcovia získať osobne priamo v Spojenej škole na Športovej ulici v Rimavskej Sobote, alebo na telefónnom čísle   047/58 12 011.

Škola každoročne usporadúva medzinárodný festival stredných odborných škôl, ktorý je z roka na rok úspešnejší. Štvrtý ročník sa uskutočnil začiatkom júna, zúčastnilo sa ho viac ako 20 škôl z krajín V4 a Ukrajiny.

Zdroj: Rimava.sk PR-článok


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross