No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stredná odborná škola získala z eurofondov viac ako 1 mil. eur

28. februára 2009 |  | |

Viac ako 1 mil. eur (33 mil. korún) na rekonštrukciu štyroch budov a modernizáciu vzdelávania z eurofondov získala Stredná odborná škola (SOŠ) na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote. Rimava.sk informoval riaditeľ školy Miroslav Uhrin. „Projekt sme podali koncom minulého roka a pred odchodom na jarné prázdniny prišla na školu potešujúca správa, že bol schválený,“ uviedol Uhrin, ktorý vyslovil maximálnu spokojnosť s odsúhlasením projektu.

„Bola odsúhlasená celá suma, ktorú sme žiadali,“ konštatoval. Podľa Uhrina sa obnova areálu školy týka budov okrem internátu. Tie čaká zateplenie obvodových plášťov s fasádnou farebnou omietkou, vybudovanie sedlových striech, výmena všetkých okien za plastové biele s izolačným dvojsklom, opatrené lamelovými hliníkovými žalúziami. „Na streche energobloku bude inštalovaný solárny systém na ohrev úžitkovej teplej vody,“ povedal Uhrin, podľa ktorého školu, ktorá je postavená na kopci – okrem iného trápi najmä vietor.

Strednú odbornú školu navštevuje približne 430 študentov. „Úsporou na prevádzkových nákladoch sa vytvoria podmienky pre efektívnejšie využitie finančných prostriedkov na vybavenosť školy didaktickou technikou, učebnými pomôckami a dobudovanie odborných učební a športových zariadení. Novou technikou bude vybavených šesť učební,“ uviedol Uhrin a dodal, že po realizácii projektu bude mať areál SOŠ takú úroveň, ktorá prinesie zvýšenú kvalitu vzdelávacieho procesu.

SOŠ v Rimavskej Sobote je zatiaľ druhou školou, ktorá bola podporená z eurofondov. Prvou školou bola Základná škola P.K. Hostinského, ktorá v novembri minulého roku získala takmer 1,3 mil. eur (takmer 38 mil. korún).

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross