No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tisovcu odsúhlasili financie na technické vybavenie školy

Tisovská samospráva sa uchádza o dotáciu na financovanie stavebných prác na budove telocviční a náraďovne ZŠ Dr. V. Clementisa. Pre Rimava.sk to uviedol prednosta Mestského úradu v Tisovci Tibor Tokár. Ako dodal, v rámci objektu je veľká i malá telocvičňa a v strede medzi nimi je náraďovňa. Podľa slov Tokára už žiadosť o podporu formou dotácie z Environmentálneho fondu bola odoslaná. Jej predloženie odsúhlasilo na minulotýždňovom rokovaní mestské zastupiteľstvo.

Článok pokračuje pod reklamouPrednosta mestského úradu ozrejmil, že v projekte ide o zateplenie obvodového plášťa, výmenu presklených prvkov spojovacej chodby bloku B a bloku telocviční ZŠ, ako aj o realizáciu podhľadu strechy telocviční. „Tieto práce tam treba vykonať,“ zdôraznil a pokračoval: „Tým pádom by sme všetky objekty ZŠ, ktoré sa využívajú v rámci výchovno-vzdelávacej činnosti, mali zateplené.“

Mesto žiada o dotáciu z Environmentálneho fondu vyše 72 000 eur. Tibor Tokár podotkol, že spolufinancovanie mesta by predstavovalo minimálne 5 – percent z celkových oprávnených výdavkov vrátane aj neoprávnených výdavkov, čiže bezmála 4 000 eur. „To by platilo prípade, keby nám schválili maximálnu výšku podpory,“ skonštatoval prednosta mestského úradu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross