No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Stefe vymení okná v škôlke, mesto investíciu splatí z úspor na teple

Mestský úrad TornaľaTornaľská samospráva sa s dodávateľom tepla, spoločnosťou Stefe, dohodla na výmene okien a dverí materskej školy na Šrobárovej ulici. Investíciu za približne 29 tis. eur mesto splatí z avizovaných úspor na teple. "Nebudeme za teplo platiť viac, ako sme platili doteraz a zároveň budeme mať vymenené všetky okná," vysvetlila ďalej primátorka Tornale Anna Szögedi. Ako uviedla, samospráva na opravu materskej školy financie nemá ale potrebuje ju, rozhodli sa preto po splatení dlhov otvoriť zmluvu s dodávateľom tepla, spoločnosťou Stefe. Podľa primátorky dodávateľ zagarantoval po rekonštrukcii okien a rozvodov úsporu 20 percent, investícia by sa tak podľa primátorky mala vrátiť za 68 mesiacov. "Potom úspora ostane mestu," tvrdí Szögedi. Dodatok ku zmluve odobrili poslanci na augustovom mimoriadnom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Na najväčšej materskej škole v Tornali, na Sídlisku Juh, sa investor zaviazal vymeniť okná do konca septembra, mesto má od neho odoberať teplo a teplú úžitkovú vodu po dobu minimálne 10-tich rokov.

"Budovy majú 25 rokov, výmena okien a dverí je dôležitá a nevyhnutná," povedala Zuzana Szobonyová, riaditeľka materskej školy, v ktorej majú približne 120 detí. Ako doplnila, situácia s oknami je na budovách v havarijnom stave už niekoľko rokov, doposiaľ v prvej etape zaizolovali iba časť plochej strechy. Výmenu okien na troch pavilónoch budú robiť priebežne, prevádzku materskej školy to podľa Szobonyovej neovplyvní. Ako poznamenala, počty detí sa zvyšujú a po tom, ako v materskej škole Pri Majeri otvorili tretiu triedu, varia v ich jedálni aj pre túto škôlku. Od septembra tak stravu dodávajú pre 200 detí a približne 35 dospelých.

Mesto má v správe celkovo tri materské školy, na Sídlisku Juh, na ulici Pri Majeri v miestnej časti Králik a v Stárni.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross