No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Učitelia dnes o 18-tej hodine prerušia štrajk, od zajtra sa učí

28. novembra 2012 |  | | |

Učitelia dnes o 18-tej hodine prerušia štrajk za zlepšenie financovania školstva. Brány škôl sa vo štvrtok 29. novembra opäť otvoria, rozhodol dnes štrajkový výbor. Zamestnanci školstva odštartovali štrajk v pondelok 26. novembra.

"Dôvodom je, že v utorok sa začali rokovania s predstaviteľmi Vlády SR o cieľoch a dôvodoch štrajku za účelom skvalitnenia nášho školstva a prílevu viac finančných prostriedkov hlavne na kvalitu a vzdelávanie," povedal po rokovaní šéf školských odborárov Pavel Ondek. Nič bližšie o návrhoch zatiaľ nie je známe. Vo štvrtok zasadne mimoriadna rada zväzu, ktorá rozhodne o ďalšom postupe. Dokedy bude štrajk prerušený, bude závisieť od ďalšieho vývoja situácie.
Školskí odborári sa v noci stretli s premiérom Robertom Ficom a ministrami, k dohode zatiaľ nedošlo. Premiér doplnil, že rokovania boli prerušené, odborári si podľa neho vyžiadali čas do stredy budúceho týždňa, aby sa mohli vyjadriť k rozpracovanému memorandu.

Gymnázium a Obchodná akadémia v Rimavskej Sobote mali podľa včerajších informácií BBSK naplánovaný štrajk na celý týždeň. Informáciu o prerušení štrajku pre Rimava.sk dopoludnia potvrdil aj Ján Čeman, riaditeľ Gymnázia Ivana Kraska. Žiakov budú informovať aj prostredníctvom internetovej stránky školy, učiť sa bude podľa rozvrhu.

Zdroj: BRATISLAVA 28. novembra (SITA), Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross