No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V okrese písali slohové práce stovky maturantov. Na výber mali tieto témy

18. marca 2014 |  | |

ilustračné fotoStovky stredoškolákov dnes absolvovali písomné maturity zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry. V Rimavskosobotskom okrese sa na maturity z tohto predmetu prihlásilo spolu 363 žiakov. Rimava.sk o tom informovala Romana Kanovská, riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM). Ako uviedla, ide o študentov z desiatich škôl okresu.
Maturanti písali test zo slovenčiny a slohové práce, vybrať si mohli zo štyroch tém:

- rozprávanie na tému Ten pohľad mi vyrazil dych,
- diskusný príspevok o (ne)schopnosti človeka uvedomiť si vlastné šťastie na výrok Alfreda de Vigny „Veľkosť každého človeka sa meria jeho stratou.“
- diskusný príspevok na tému Umenie dokáže človeka zmeniť
- prejav pri príležitosti otvorenia školského týždňa tolerancie s témou Základným predpokladom ľudského spolunažívania je komunikácia.

Písomné maturity zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry dnes písali aj žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským. Tí mohli napísať rozprávanie na tému Tá chvíľa si žiadala úprimnosť... alebo diskusný príspevok o životospráve s témou Prečo by som vedel/nevedel byť vegetarián?. Vybrať si mohli aj opis pekného mesta či miesta na tému Vidieť a nadchnúť sa alebo úvahu na Senecov výrok „Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha.”

Podľa slov riaditeľky NÚCEM bolo z okresu prihlásených 104 žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským.

Na maturantov čakajú ešte v nasledujúcich dňoch testy z cudzích jazykov, matematiky a maturitný týždeň uzavrie v piatok 21. marca testovanie a slohová práca z vyučovacieho jazyka maďarského a ukrajinského pre žiakov z menšinových škôl.

Zdroj: Rimava.sk, SITA


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross