No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Deň otvorených dverí v SOŠOS prilákal vyše 200 žiakov

11. januára 2012 |  | | |

Viac ako dvesto žiakov základných škôl dnes nahliadlo za brány Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote, ktorá pripravila Deň otvorených dverí. Záujemcovia si mohli pozrieť priestory školy, dozvedieť sa informácie o jednotlivých odboroch a dokonca si niektoré z nich rovno vyskúšať. Predviedli sa barmani, budúce kaderníčky a kozmetičky.

V škole dnes zároveň za prítomnosti vedúceho odboru vzdelávania a kultúry Banskobystrického samosprávneho kraja Miroslava Martiša otvorili nové pracovisko odborného výcviku, bar, ktorý bude slúžiť hlavne pre študentov hotelovej akadémie ale tiež spoločného stravovania, pre budúcich kuchárov a čašníkov.

Symbolicky dnes prestrihli pásku aj na vynovenej kaviarni v Junior Komplexe na Železničnej ulici, priestory sú zrekonštruované a otvorené aj pre verejnosť.

Novinkou v Strednej odbornej škole obchodu a služieb je od dnešného dňa mini-galéria, kde sú aktuálne vystavené práce pedagogičky Anny Galambovej. V galérii budú môcť prezentovať svoje umelecké nadanie zamestnanci školy a študenti.

Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ školy Jaroslav Bagačka, aj v tomto roku bude škola pokračovať v organizovaní rôznych akcií. „Samotné zameranie školy nás zaväzuje a predurčuje na to, aby sme boli aktívni v spoločenskej oblasti," podotkol Bagačka a spomenul napríklad tradičný medzinárodný futbalový turnaj zamestnancov škôl, ktorého sa zúčastnia hráči troch krajín, známy a obľúbený Four Fest, kde si žiaci opäť zmerajú svoju šikovnosť, pripravovaný hudobný festival či týždne medzinárodných kuchýň.


.

.

Zdroj: Rimava.sk, PR článok


.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross