No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Už len dnes zapisujú do ZŠ prvákov. Čím zaujala súkromná škola Creative?

Na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR bol určený termín zápisu detí na povinnú školskú dochádzku od 15. apríla do 30. apríla. "Zápis by si rodičia nemali nechávať na poslednú chvíľu," odporúča zo skúseností Ľubica Kubiňáková, riaditeľka Súkromnej základnej školy Creative, kde majú k deťom osobitný prístup. Navyše im vzhľadom na termín v škole ostáva už len pár voľných miest.

Súkromná základná škola Creative - Magán alapiskola v Rimavskej Sobote s elektronickým zápisom začala už 30. marca. „Stačí pritom keď rodič navštívi stránku našej školy, vyplní tlačivo, prihlášku a odošle nám ju,“ priblížila riaditeľka, ktorá v nasledujúcich bodoch odôvodnila, prečo by sa rodičia mali rozhodnúť práve pre ich súkromnú školu, ktorá deti vzdeláva už päť rokov a je svojím zameraním či podmienkami jedinečná. Viac o škole, ako si v nej nažívajú a ako fungujú sa dozviete aj v priloženom videu či na stránke samotnej školy tu.

Čo ponúkame:

V prípade záujmu rodičov je možnosť zapísať prváčika aj do maďarskej triedy.
  • Vaše deti dostanú kvalitné základné vzdelanie (výborné výsledky v testovaní 5.ročníka 2019 – priemerná úspešnosť našej školy je lepšia oproti celoslovenskému priemeru v MAT o 12.8% a v SJL o 7,4%),
  • minimálny počet žiakov v triede (maximálne 14),
  • anglický jazyk od 1.ročníka a jeho integrácia aj do ostatných predmetov,
  • v rozvrhu hodín posilnenie pohybových aktivít všetkých žiakov školy a na 2.stupni možnosť výberu: hokejová príprava v spolupráci s HKM RS, volejbalová a fitness príprava s trénermi,
  • školský psychológ k dispozícii pre deti aj rodičov, špeciálny pedagóg a asistenti učiteľov pre potreby žiakov,
  • každý rok: škola v prírode, lyžiarsky/snowboardový, korčuliarsky, plavecký výcvik,
  • príjemné prostredie, triedy a chodby s oddychovým kútikom…
  • viac sa dočítate na web stránke školy v časti O škole,
  • ak máte otázky, neváhajte nás kontaktovať [email protected]

Koho sa zápis prvákov týka? Každého rodiča či zákonného zástupcu s trvalým pobytom na území SR. Ten je povinný prihlásiť dieťa, ktoré dovŕši do 31. augusta 2019 šiesty rok života do prvej triedy základnej školy. Deti, ktoré potrebujú odkad školskej dochádzky, potrebujú podať žiadosť tiež. Súkromná škola sídli v budove Obchodnej akadémie na Ulici K. Mikszátha 1.

Zdroj: PR-článok
Pri PR článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross