No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vieru Szűcsovú minister ocenil medailou sv. Gorazda

26. marca 2010 |  | | |

Malou a veľkou medailou sv. Gorazda či ďakovným listom ocenil včera minister školstva Ján Mikolaj 74 učiteľov z celého Slovenska. Medzi nimi bola aj riaditeľka Základnej školy P.K. Hostinského v Rimavskej Sobote Viera Szűcsová, ktorá si prevzala malú medailu sv. Gorazda. Zároveň bola jedinou ocenenou v rámci Rimavskosobotského okresu. Slávnostné prijatie pedagogických pracovníkov sa uskutočnilo pri príležitosti Dňa učiteľov.

„Bola som veľmi hrdá a šťastná, samotné oceňovanie bolo úžasným zážitkom, malo krásny slávnostný punc. Bol to úžasný pocit, ťažko sa slovami opisuje. Myslím si, že množstvo ďalších pedagógov v Rimavskej Sobote by si toto ocenenie zaslúžilo,“ opísala svoje pocity pre Rimava.sk Viera Szűcsová. Prezradila tiež, že dostať ocenenie za svoju pedagogickú prácu bolo jej celoživotným snom. „Som veľmi rada, že sa mi tejto pocty dostalo,“ povedala riaditeľka, ktorá netušila o tom, že zástupkyňa školy spoločne s vedúcou oddelenia školstva na MsÚ posielali návrh na ocenenie podpísaný aj primátorom mesta. „Keď som domov dostala list z ministerstva, nič dobré som nečakala, bolo to však pre mňa veľmi príjemné prekvapenie a úžasný pocit,“ zhodnotila Szűcsová.

Podpredseda vlády Ján Mikolaj odovzdal celkovo 25 Veľkých medailí sv. Gorazda, 29 Malých medailí sv. Gorazda a 20 ďakovných listov za tvorivú pedagogickú a riadiacu prácu. "Schopnosť učiť a učiť sa je najlepší spôsob, ako prežiť plnohodnotný život, preto oceňujem záujem učiteľov o vzdelávanie, ktoré ide často na úkor ich súkromného života," povedal Mikolaj. Na margo nedostatočného oceňovania učiteľov dodal, že "sa veľmi snažíme, aby sme finančné ocenenia učiteľov zlepšili, každoročne v štátnom rozpočte je zvyšovanie platov učiteľov, tohto roku to boli dve percentá, a dostali sme sa na priemernú úroveň."

Medzi ocenenými boli učitelia materských, základných, stredných a vysokých škôl z celého Slovenska. Ocenení boli za dlhoročnú pedagogickú prácu, ale aj inovatívny prístup k vyučovaniu, starostlivosť o nadaných žiakov i mimoškolské aktivity.

Zdroj: Rimava.sk, SITA


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross