No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Začalo sa z rekonštrukciou ZŠ Hostinského

17. apríla 2010 |  | 

V týchto dňoch sa začalo s rekonštrukciou viac ako 45-ročnej Základnej školy P. K. Hostinského v Rimavskej Sobote. Škola v pôsobnosti mesta na opravu a modernizáciu vzdelávania štyroch budov získala nenávratný finančný príspevok vo výške 1,26 mil. eur v novembri 2008. Realizátorom prác sa v poradí štvrtom verejnom obstarávaní stala stavebná spoločnosť Real – Stav z Kysuckého Nového Mesta.

„V štyroch triedach a jednom kabinete prvého stupňa sa začalo pracovať vo štvrtok. Zatiaľ sa zoškrabávajú steny a bude sa robiť elektrika,“ povedala pre Rimava.sk riaditeľka školy Viera Szűcsová. Zároveň doplnila, že rekonštrukcia prebieha za chodu školy, no na vyučovací proces to vplyv nemá. Podľa riaditeľky termín ukončenia prác je vo februári 2011. „Prvý stupeň aj školskú jedáleň chcú zrealizovať do začiatku nového školského roka,“ poznamenala. Ako Szűcsová uviedla, budúci týždeň bude dopracovaný statický posudok, k narušenej statike budovy a bude známe, čo a ako bude potrebné spevniť.

Projekt zahŕňa zateplenie, výmenu okien, zmenu typu strechy na sedlovú a obstaranie vnútorného vybavenia a IKT vybavenia.


Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross