No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Základné školy otvorili takmer všetky, okrem jednej. Rodičia sa odmietli testovať

Žiaci sa počas minulého týždňa vrátili do lavíc takmer vo všetkých základných školách v Rimavskej Sobote. Umožnila to aktuálna protiepidemiologická situácia a povolenie vlády. Možnosť poslať deti do škôl od 8. februára využila takmer polovica rodičov. Jedna z piatich základných škôl v meste ale neotvorila vôbec. Ide o ZŠ s MŠ na Dúžavskej ceste. Informáciu pre Rimava.sk uviedla vedúca odboru školstva, mládeže, športu a kultúry Mestského úradu v Rimavskej Sobote Karina Kochanová.

Článok pokračuje pod reklamouDôvodom podľa jej slov bola neochota rodičov ísť sa otestovať na koronavírus. "Neotvorili, aj keď mohli," skonštatovala Kochanová. Zároveň priblížila, že minulý týždeň v pondelok tak celkovo z 926 žiakov prvého stupňa nastúpilo 398 detí, čo predstavuje 43 percent. Na jednotlivých školách bola účasť detí v laviciach vyššia, nakoľko celkové počty skresľuje nenastúpenie žiakov spomínanej školy.

Aktuálne majú deti jarné prázdniny. Či a v akej podobe sa budúci týždeň začne vyučovanie, určí pandemický vývoj a covid automat.

Materské školy sú v prevádzke aj tento týždeň

Počas prázdnin sú v prevádzke materské školy v Rimavskej Sobote. Tie fungovali v obmedzenom režime aj do 8. februára. Dovtedy ich služby mohli využívať deti hasičov, policajtov, zdravotníkov, či iných rodičov, ktorým práca neumožňuje pracovať z domu. Minulý týždeň podľa Kochanovej nastúpilo do materských škôl 328 z celkového počtu 628 detí, čo je viac ako polovica. Aj v tomto prípade počty podľa Kochanovej ovplyvňujú deti z Dúžavskej cesty, ako aj materská škola na Dobšinského ulici, ktorá je celá zatvorená kvôli koronavírusu. Po nedávnom pretestovaní toto zariadenie ostáva mimo prevádzky do konca februára.

Napriek povoleniu vlády otvoriť stredné školy pre žiakov končiacich ročníkov, využilo túto možnosť minulý týždeň len minimum škôl. Do lavíc sa chcelo alebo mohlo vrátiť menej než 50 percent študentov. Viac sa dozviete v predošlom článku.

Zdroj: Rimava.sk

Niektoré stredné školy zatvorili po jednom dni, ďalšia neotvorila vôbec. Väčšina maturantov ostala doma

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross