No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Základnú školu P. Dobšinského navštevuje zatiaľ jedna žiačka z Ukrajiny

14. apríla 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA/UKRAJINA - Už nejaký čas uplynul, od kedy sme všetci zachytili správu, ktorá nielenže všetkých vystrašila, ale mnohým zmenila životy úplne od základov.

Utečenci z Ukrajiny boli po napadnutí svojej vlasti nútení nájsť útočisko v iných, okolitých krajinách a adaptovať sa do iného, rozličného prostredia. Svoj nový domov našli aj v Rimavskej Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou


Zvyknúť si na iný spôsob fungovania, ako ho mala zaužívaný doteraz, si musí aj siedmačka, ktorá začala navštevovať Základnú školu Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote.

Ako povedala riaditeľka školy Erika Demková, momentálne ich školu zatiaľ navštevuje iba toto jedno dievča z Ukrajiny a adaptovala sa dobre. "Učí sa komunikovať v slovenskom jazyku, pomáha jej pani asistentka. Zabezpečili sme pre žiačku učebnice a pomôcky a v kolektíve si našla kamarátky. Dievčatko je šikovné, snaživé a už robí aj pokroky v komunikácii v slovenskom jazyku."

Riaditeľka ešte dodala, že v škole sú naklonení a otvorení tomu, aby prijali aj ďalších žiakov z Ukrajiny a pomáhali im.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross