No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Žiaci budú aj v našom okrese opäť bubnovať, aby poukázali na ochranu detí pred násilím

14. novembra 2022 | |  | 
Fotografia z minuloročnej "bubnovačky" v Strednej odbornej škole technickej a agropotravinárskej. Zdroj: Dagmar Vašová/SOŠTaAP

RIMAVSKÁ SOBOTA – November je mesiacom viacerých významných dátumov v oblasti ochrany práv dieťaťa. Na Slovensku sa pripravuje ďalší ročník akcie s názvom „Bubnovačka“, ktorá má aj tento rok symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. 

Hlavnú myšlienku podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“ si pripomíname už od roku 2014. Do "bubnovačky" sa 18. novembra zapoja aj materské, základné a stredné školy z okresu R. Sobota.

Článok pokračuje pod reklamou


Bubnovať budú na ZŠ P. Dobšinského v R. Sobote, ZŠ P. K. Hostinského v R. Sobote, Strednej odbornej škole technickej a agropotravinárskej (SOŠTaAP) v R. Sobote, ZŠ J. Jesenského v Jesenskom, tiež na ZŠ Klokočova v Hnúšti a v MŠ na ulici Daxnerova v R. Sobote.

18. november je Európskym dňom ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross