No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZŠ Klokočova v Hnúšti bude mať novú riaditeľku

Vo výberovom konaní na obsadenie funkcie riaditeľky Základnej školy Klokočova v Hnúšti zvíťazila Jana Cikraiová. Rimava.sk o informoval poslanec mestského zastupiteľstva a zároveň predseda rady školy Marian Petrok. Cikraiová tam pôsobí v súčasnosti ako zástupkyňa riaditeľky.

Do výberového konania sa prihlásili tri uchádzačky, ale terajšia šéfka školy Ľubica Henčová sa ho napokon nezúčastnila. „Ospravedlnila sa tesne pred výberovým konaním a neprišla naň. Určite som bol z toho prekvapený. Mali sme všetko pripravené pre troch kandidátov,“ uviedol poslanec mestského parlamentu.

O riaditeľskú stoličku tak Jana Cikraiová súperila s Miroslavou Pevnou z Gymnázia M. Hrebendu v Hnúšti. „Obidve uchádzačky boli výborné, perfektne pripravené. Ich prezentácie boli na veľmi vysokej úrovni, chcem im za to poďakovať,“ povedal Petrok. Výberovou komisiou bola rada škola. Tú ešte doplnili dvaja delegovaní ľudia, a to z krajského školského úradu a zo školskej inšpekcie. O víťazke rozhodlo hlasovanie.

Ľubici Henčovej končí funkčné obdobie na konci júna. Je pre ňu tretím na čele ZŠ Klokočova. Riaditeľku, respektíve riaditeľa vymenúva zriaďovateľ školy na päťročné funkčné obdobie.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross