No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov

12. novembra 2008 |  | | | |

Takmer 38 miliónov korún (1 261 369 €) na rekonštrukciu budovy a modernizáciu vzdelávania získala Základná škola P. K. Hostinského v Rimavskej Sobote. Agentúru SITA informovala riaditeľka školy Viera Szűcsová. "Na projekt sme získali peniaze z eurofondov, čo je pre nás veľký úspech,“ uviedla Szűcsová. Budova školy bola postavená pred 45 rokmi, má narušenú statiku, zatekajúcu strechu a už nevyhovujúce rozvody elektriny a vody. Podľa Szűcsovej projekt zahŕňa okrem vybudovania šikmej strechy, zateplenia, výmeny okien, dverí, rozvodov, sociálnych zariadení aj modernizáciu vyučovania. Pribudnúť by malo jazykové centrum, ďalšia počítačová učebňa a štyri interaktívne tabule. "Zatiaľ máme jednu a tá sa veľmi osvedčila,“ povedala riaditeľka školy, ktorú navštevuje približne 560 žiakov.

Mgr. Viera SzűcsováS realizáciou projektu by sa malo začať vo februári budúceho roka a ukončený má byť začiatkom novembra. "Bude to náročná práca, ale všetci sa tešíme,“ uviedla Szűcsová. Škola však musí osloviť Banskobystrický samosprávny kraj so žiadosťou o dočasné premiestnenie sa do bývalého domova mládeže, ktorý je na rovnakej ulici.

Tento rok v lete o podporu z eurofondov v Rimavskej Sobote žiadali tri základné školy. ZŠ P. K. Hostinského je prvou podporenou. Mesto sa na rekonštrukcii bude podieľať piatimi percentami. V prípade ZŠ Pavla Dobšinského projekt podporený nebol. O podporu z eurofondov sa uchádzala aj ZŠ M. Tompu. "V prípade tejto školy výsledky o podpore projektu ešte nepoznáme,“ uviedla pre SITA vedúca oddelenia školstva na mestskom úrade Eva Alevová.

 

 

Zdroj: RIMAVSKÁ SOBOTA 12. november (SITA), FOTO: Rimava.sk Archív 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross