No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto musí vysťahovať ZUŠ z budovy kraja. Nové priestory hľadá pre približne 400 detí

15. mája 2021 | | |  | |
Opis fotky nie je k dispozícii.
Zdroj: FB ZUŠ Poltár

POLTÁR – Základná umelecká škola v Poltári, ktorej zriaďovateľom je mesto, má problém. Musí hľadať nové priestory pre približne 400 žiakov a žiačok.

Približne od roku 2004 sídli ZUŠ v priestoroch internátnej časti Spojenej školy na ulici Železničnej. Mesto platí kraju symbolické nájomné vo výške 1 eura. „Potom sa tam platia iba náklady za služby,“ dodala primátorka mesta Martina Brisudová na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Výhodné priestory ale budú musieť opustiť.

Článok pokračuje pod reklamou„Budeme musieť rýchlo konať, ak sa naplní to, o čom máme informácie, že ZUŠ by nemohla byť v priestoroch VÚC,“ upozornila primátorka. V nájomnej zmluve majú trojmesačnú výpovednú dobu, a preto vedenie mesta a poslanci na zasadnutí diskutovali aj o nových priestoroch pre umeleckú školu.

ZUŠ v Poltári. Zdroj: Google Maps

„Môžeme sa vydať akoukoľvek cestou, či to bude ten návrh, ktorý povedal pán poslanec Žilák, kde samozrejme bude veľkú úlohu zohrávať aj nájom,“ povedala primátorka, ktorej sa pozdával aj návrh poslankyne Martiny Tóčikovej – mesto by presťahovalo komunitné centrum do domu služieb a v uvoľnených priestoroch by sa usídlila ZUŠ.

Poslanec Peter Žilák navrhol, aby mesto využilo napríklad administratívna budova družstva. Tá je však v rukách súkromného vlastníka. „Ak to nebude 5-6 rokov používané, začne chátrať,“ vyjadril sa poslanec s tým, že budova je v dobrom stave a nachádza sa pri nej aj parkovisko. Ako však ďalej odznelo, k budove vedie frekventovaná cesta a vybudovaný chodník nie je v dobrom stave. Navyše, ZUŠ by sa tak nachádzala ďalej od centra.

Zatiaľ je teda otázne, čo mesto vymyslí – isté je, že možností veľa nemá. Hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková potvrdila, že ZUŠ sa bude musieť vysťahovať. "Spojená škola potrebuje využívať uvoľnené priestory na ubytovanie žiakov. Trvaním nájmu by škola porušila ustanovenia vyhlášky Ministerstva zdravotníctva č. 295/2008 Z. z. o podrobnostiach a požiadavkách na vnútorné priestory budov a o minimálnych požiadavkách na byty štandardu a na ubytovacie zariadenia," odôvodnila Štepáneková.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross