No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Slížovej učaroval silový trojboj

Pokračuje v rodinnej tradícii. Dvíha ťažké železá. Bola v dorasteneckej reprezentácii, zápolila na európskom fóre. Deklaruje, že má záujem napredovať. Patrícia Slížová najprv hájila farby TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota v džude. Keď opustila tatami, na šport nezanevrela. Do súťažného kolotoča znovu naskočila v silovom trojboji, v ktorom zaznamenal skvelé úspechy jej otec Pavol. „Bola som spokojná s dosiahnutými výsledkami v džude. Po deviatich rokoch som však potrebovala zmenu. Už ma v posledných rokoch nebavilo,“ uviedla pre Rimava.sk devätnásťročná Slížová.

Rekordné zápisy

Práve pod taktovkou otca prenikala do tajov silového trojboja a prišli trofeje v dorasteneckej kategórii i výkony, ktoré prepísali tabuľky. Vo váhovej kategórii do 84 kg vytvorila národné rekordy v drepe (160 kg), v tlaku na lavičke (82.5 kg) i celkovo v trojboji (372.5 kg). Platné sú od minulého roka. V tlaku na lavičke dokonca vytvorila zároveň národný rekord junioriek. Silový trojboj pritom robí súťažne iba od vlaňajška.

Článok pokračuje pod reklamou„Bolo dobrým rozhodnutím prejsť na silový trojboj. Našla som sa v ňom. Plánujem sa mu venovať dlhodobejšie. Nakopli ma aj tie výsledky medzi dorastenkami,“ hovorí mladá Soboťanka, členka PWL – Club Svätoplukovo.

Vlani štartovala na majstrovstvách Európy dorasteniek. Ich dejiskom bola Plzeň. V trojboji obsadila tretie miesto. V Česku ju ovenčili štyrmi kovmi, keďže okrem spomínaného bronzu skončila v drepe i v mŕtvom ťahu na striebornej pozícii a v tlaku na lavičke bola tretia. „Najviac si vážim práve výsledky z ME i minuloročné prvenstvo na Grand Prix Slovakia v Častej. Na obidvoch podujatiach som opakovane vytvorila slovenské rekordy,“ povedala Slížová. Jej brat Kristián je reprezentantom v silovom trojboji medzi seniormi.

Nerozlišuje medzi disciplínami

Patrícia patrí od tohto roku vekom do juniorskej kategórie. Republikový šampionát v Rovensku jej ale nevyšiel. Navyše, zranila sa na ňom. „Na tréningoch to vyzeralo veľmi dobre, ale nevyšiel mi ten deň,“ reagovala. Na jeseň zvíťazila na otvorených majstrovstvách Slovenska v klasickom tlaku na lavičke. V Senci súťažila vo váhe do 84 kg. „Tam sa mi celkom darilo, pričom som sa predstavila bez klasického dresu. Prvýkrát som si vyskúšala zápolenie iba v jednej disciplíne. Páčilo sa mi to. Uvidíme, možno si to ešte v budúcnosti zopakujem. Nerozlišujem z hľadiska obľúbenosti medzi disciplínami, z ktorých pozostáva trojboj,“ uviedla študentka fyzioterapie na Fakulte zdravotníckych vied UCM v Piešťanoch.

„Kalendár podujatí ovplyvnila v tejto sezóne pandémia koronavírusu. Elán mi však nezobrala. Trénujem v závislosti od toho, aké protipandemické opatrenia platia, teda či už doma, alebo v posilňovniach. Chcem sa zlepšovať. Veľmi rada by som získala titul majsterky Slovenska v juniorskej kategórii. Výzvou je pre mňa účasť na majstrovstvách Európy junioriek, prípadne neskôr aj na svetovom šampionáte, ak by sa mi to podarilo,“ naznačila ambície. Silový trojboj považuje za vhodný šport pre dievčatá. „V súčasnosti mi najviac sedí. Súťaženie napríklad vo fitness, kulturistike či v pretláčaní rukou ma neláka,“ skonštatovala.

Zdroj: Rimava.sk, foto: album P. Slížovej


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross