Slováci podľahli na EURO Švédom, rozhodla penalta

18. júna 2021 | | | |  |

PETROHRAD - Slovenská futbalová reprezentácia prehrala vo svojom druhom zápase na Majstrovstvách Európy proti Švédom 0:1. O ich víťazstve rozhodol pokutový kop zo 76. minúty.

Od začiatku bolo vidieť, že Švédsko potrebovalo v dnešnom zápase zvíťaziť. Ich tlak začal hneď od úvodu stretnutia. V prvom polčase sa nepresadil ani jeden klub. Náš súper bol aj jediný, kto dokázal vystreliť medzi tri žrde, aj to len raz. V posledných pätnástich minútach sme držali loptu na našich kopačkách, no aj napriek výraznej prevahe v tejto časti hry sme nedokázali vystreliť na bránu.

Druhý polčas začal tak, ako prvý - tlakom Švédska. Našim futbalistom sa ani v tejto časti hry nepodarilo vystreliť na súperovho brankára a tak si za celý zápas nepripísali ani jednu jedinú strelu. Vyústením celého zápasu bol odmávaný pokutový kop v 77. minúte v prospech Švédov a proti Martinovi Dúbravkovi sa úspešne presadil Emil Forsberg. Naši sa po inkasovanom góle snažili zatlačiť súpera na vlastnú polovicu, no neúspešne.