Slováci sa lúčia s EURO 2020, so Španielmi sme skončili s debaklom

23. júna 2021 | | |  | |

Slovenská futbalová reprezentácia prehrala v poslednom skupinovom zápase proti Španielsku 5:0. Po tomto zápase sa musia Slováci rozlúčiť s týmto šampionátom, keďže v skupine skončili na treťom mieste a v tabuľke tretích tímov mali nepriaznivé skóre.

Článok pokračuje pod reklamou

Už od úvodu bolo vidno, kto je v prvej desiatke najlepších tímov na svete. Španielo našich hráčov tlačili. V 11. minúte získali Španieli pokutový kop po systéme VAR. Fantastický Martin Dúbravka však vychytal pokus Alvára Moratu a skóre ostalo 0:0. V 19. minúte si náš súper vybojoval dve veľké príležitosti, kedy o ich neúspechu rozhodovali doslova milimetre. V 30. minúte sa však skóre zmenilo po nešťastnom momente, keď si náš hrdina z 19. minúte vsietil vlastný gól, keď sa volejbalovým spôsobom trafil loptu do siete. V nadstavenom čase prvého polčasu sme mierne vypustili a to sa nám vypomstilo. V 48. minúte sme inkasovali aj druhý gól po hlavičke Laporteho.

Druhý polčas začal pre našich hráčov dobre. Loptu držali na súperovej polovici. Slováci si vypracovali aj niekoľko pekných šancí. V 55. minúte však Španieli využili neskorý návrat našich obrancov a vsietili tretí gól zásluhou Sarabiu. V 67. minúte si po krásnej kombinácii štyroch prihrávok pripísali Španieli štvrtý gól zásluhou Torresa. V 72. minúte sme si pripísali druhý gól. Avšak, opäť padol do vlastnej brány a to kvôli Jurajovi Kuckovi.

Slovensko - Španielsko 5:0 (2:0)

Góly: 30. Dúbravka (vl.), 45+3. Laporte, 55. Sarabia, 67. Torres, 72. Kucka (vl.)