Slováci v prvom dueli podľahli Fínom, podali bojovný výkon

10. februára 2022 | |  |
Zdroj: FB Hockey Slovakia

PEKING - Slovenská hokejová reprezentácia v zostave aj s Lučenčanom Milošom Kelemenom má za sebou prvé olympijské vystúpenie. Vo štvrtok ráno sa predstavili proti Fínsku a zápas skončil výsledkom 2:6.

Prvá tretina začala pre našich hráčov veľmi úspešne. Už v šiestej minúte sme sa dostali do vedenia 1:0 gólom mladého Juraja Slafkovského, ktorý dotlačil puk do brány Harriho Säteriho. Pre 17-ročného útočníka to bol prvý gól v reprezentácii na väčšom turnaji.

Už v 11. minúte rozbehli Fíni lavínu na nášho brankára Branislava Konráda. Na 1:1 dokázal vyrovnať Sakari Manninen. V 15. minúte otočili severskí hráči na 2:1 gólom Harriho Pesonena. Ešte do konca prvej tretiny dokázal náš súper navýšiť na 3:1 gólom z 19. minúty. Autorom presného zásahu bol Miro Aaltonen.

Druhá tretina začala vylúčením súperovho hráča Lea Komarova. Naši presilovku nevyužili, no Fíni dokázali navýšiť dokonca na 4:1 druhým gólom Manninena v 30. minúte. Druhá polovica druhej tretiny patrila rozhodne Slovákom. V 32. minúte si pripísal druhý presný zásah Juraj Slafkovský, ktorému posunul puk Peter Čerešňák. Po tomto góle mali slovenskí hokejisti veľké množstvo šancí, no gól nestrelili už ani z jednej.

Tretiu tretinu Slováci začali veľmi nešťastne. Už po 16-tich sekundách sme inkasovali gól na 5:2 z hokejky Manninena, ktorý zavŕšil hattrick. Posledný gól na 6:2 strelil za Fínsko v 55. minúte Aaltonen.