Slováci vstúpili do MS výhrou nad Francúzskom, Regenda s dvoma gólmi

13. mája 2022 | |  |

Slovenskí hokejisti v dnešnom zápase vyhrali v prvom zápase na majstrovstvách sveta v hokeji, ktoré sa konajú vo Fínsku proti Francúzsku 4 : 2.

V prvej tretine bolo na oboch tímoch vidieť, že ide o prvý zápas na majstrovstvách sveta. Šance sme mohli vidieť na oboch stranách, no útočnejší hokej bol v podaní Slovákov. V 11. minúte sa našim podarilo vsietiť prvý gól. Úspešným strelcom bol Pavol Regenda.

Druhá tretina bola lepšia pre našich súperov. Síce sme sa v 22. minúte dostali do vedenia 2 : 0 vďaka Tatárovi, no Francúzi sa vrátili do zápasu. V 27. minúte sa presadil Rech a v 33. minúte bol úspešný Perret. Radosť na slovenských tvárach vytvoril v 39. minúte Samuel Takáč, ktorý nás opäť dostal do vedenia, tentoraz 3 : 2. Do poslednej tretiny sme vstupovali s presilovkou vďaka podrazeniu Recha.

TU NÁJDETE CELÝ PROGRAM MAJSTROVSTIEV SVETA V ĽADOVOM HOKEJI

V tretej tretine zdvihli naši hokejisti niektorým fanúšikom tlak. Za stavu 3 : 2 sa nám síce darilo hrať v útočnej tretine, no Francúzi si vypracovali niekoľko zaujímavých šancí.

Dve minúty pred koncom odvolal súper brankára a hralo sa 6 na 5. Našim sa dvakrát nepodarilo trafiť prázdnu bránu, no tretí pokus bol úspešný. Osem sekúnd pred koncom rozhodol o našej výhre 4 : 2 druhým gólom Pavol Regenda.

Na ďalší zápas sa môžeme tešiť už zajtra o 19:20 hod. Slovensko sa ľade postaví proti Nemecku.