Slováci vyhrali aj v druhom zápase na MS, porazili Veľkú Britániu

Slovenská hokejová reprezentácia vyhrala aj vo svojom druhom zápase na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa konajú v lotyšskej Rige. V dueli vyhrali nad papierovým outsiderom Veľkou Britániou rozdielom 2:1.

Slováci otvorili zápas expresným gólom v 25. sekunde gólom Mareka Hrivíka po vybojovaní puku v rohu ihriska zásluhou Róberta Lantošiho. V prvej tretine sme boli mimoriadne útočný tím, no efektivita streľby bola veľmi slabá. Britov sme držali v ich obrannom pásme väčšinu času a na brankára vystrelili 17 striel.

Úvod druhej tretiny sa niesol vo výmene brankára nášho tímu. Branislav Konrád, ktorý odchytal aj prvý duel proti Bielorusku, musel opustiť ľad pre natiahnutie svalov. Do brány sa postavil Július Hudáček.

Slovákov prekvapil najmladší hráč Britov Kirk, ktorý vyrovnal v 22. minúte na 1:1. O tri minúty nato sa podarilo našim opäť dostať do vedenia, keď sa po krásnej kombinácii presadil Róbert Lantoši po prihrávke od Petra Cehlárika. V prostrednej časti zápasu sme boli opäť aktívni, na brankára sme vyslali rovnako 17 striel, no efektivita nebola opäť dobrá.

V poslednej tretine sa Slovákom a ani Britom nepodarilo streliť gól a zápas skončil výsledkom 2:1. Slováci si pripísali do tabuľky ďalšie tri body a z oboch zápasov, ktoré odohrali, majú šesť bodov so skóre 7:3. V ďalšom meraní síl ich preverí tím z Ruska už v pondelok o 15:15.

Veľká Británia - Slovensko 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 22. Kirk (Perlini, Richardson) - 1. Hrivík (Lantoši), 25. Lantoši (Cehlárik)