Slováci vyhrali nad Slovinskom a živia šancu na postup do play-off

21. mája 2023 | | |  |
Zdroj: IIHF.com

RIGA - Slovenskí hokejisti nastúpili na šiesty zápas na majstrovstvách sveta v hokeji, ktoré sa konajú v Rige a Tampere. Ich súperom bolo v nedeľu (21. mája) Slovinsko. S týmto súperom uhrali výsledok 1:0 a pripísali si tri body.

V prvej tretine boli aktívnejší slovenskí hokejisti. V 11. minúte si Slováci vybojovali presilovú hru, keď Simsič bránil nedovolene. V nej si vybojovali len dve strely, ktoré boli ale zblokované. Slovinci sa do vyložených šancí nedostali, Stanislav Škorvánek nemal v prvej časti veľa práce. Necelé dve minúty pred koncom tretiny došlo k nedorozumeniu zo strany Slovenska a slovinský útočník ostal sám pred brankárom, no gól nedal.

Slováci zaznamenali výborný vstup do druhej tretiny. Už po 15-tich sekundách otvoril Richard Pánik skóre, keď sa uvoľnil za obrancami a poslal puk za slovinského brankára. Zvyšok tretiny bol hlavne o priemerných strelách, s ktorými brankármi nemali žiaden problém.

Úvod tretej tretiny mal podobný scenár ako druhá polovica tej druhej. Tímy korčuľovali z jedného konca na druhý a nevytvárali si vyložené šance. Slovinci si vytvorili tlak na niekoľko minút a boli agresívni v slovenskom obrannom pásme. Škorvánek ale puk za seba nepustil. Minútu pred koncom Slovinsko odvolalo brankára a pokúšali sa vyrovnať v závere. To sa im ale nepodarilo a Slovensko tak získalo tri body za výhru 1:0.