Slovákom sa vydaril úvodný zápas na ME, severných susedov zdolali

14. júna 2021 | | |  | |

Slovenská futbalová reprezentácia odštartovala Majstrovstvá Európy zápasom proti Poľsku. Duel sa im vydaril, keď našich severných susedov sme dokázali poraziť 2:1 a pripísať si prvé body do tabuľky.

Slováci začali od úvodu trochu pasívne. Loptu väčšinu času držali na svojich kopačkách Poliaci s hviezdnym Robertom Lewandowskim. Počas ich ataku sa im nepodarilop výrazne ohroziť nášho brankára Martina Dúbravku. Šťastie avšak prišlo na našej strane, keď v 18. minúte vystrelil loptu na brankára Róbert Mak, ktorý trafil žrď. Lopta sa však od brankára odrazila a smerovala priamo do brány, vďaka čomu sme viedli 1:0.

V druhom polčase sa podarilo nášmu súperovi expresne vyrovnať v 46. minúte zásluhou Linettyho. V 53. minúte sa našim podarilo dostať prvýkrát v druhom polčase pred súperovho brankára. Lukáš Haraslín si loptu zobral na svoje kopačky, no bránu prestrelil. Od 63. minúty hrali Slováci v presilovke, keď po druhej žltej karte Krychowiaka. Presilovú hru sme dokázali využiť veľmi rýchlo, keď v 68. minúte presne trafil bránu obranca Milan Škriniar.

Slovensko - Poľsko 2:1 (1:0)
Góly: 18. Szczesny (vl.), 68. Škriniar- 46. Linetty