No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Slovenská pošta prenajíma časť budovy v Rimavskej Sobote, pobočka v Ožďanoch je na predaj

RIMAVSKÁ SOBOTA – Slovenská pošta aj v priebehu tohto roka plánuje pokračovať v komerčnom predaji nehnuteľností, ktoré má vo svojom vlastníctve. Nehnuteľnosti na odpredaj a prenájom sa nachádzajú aj v Rimavskej Sobote a Ožďanoch.

V Rimavskej Sobote ponúkajú na prenájom voľné nebytové priestory v objekte pošty Rimavská Sobota 1 na Jánošíkovej ulici.

Článok pokračuje pod reklamou


Nebytové priestory sa nachádzajú na prízemí a na 1., 2. a 3. poschodí v objekte pošty. Ako uvádza Slovenská pošta na svojej oficiálnej stránke, priestory môžu byť využité na kancelárske, obchodné a prevádzkové účely s výnimkou poskytovania finančných služieb.

"Priestory na prízemí sú bez sociálneho zariadenia, vstup do priestorov na poschodí je samostatný, nezávislý od poštovej prevádzky zo zadnej strany budovy od parkoviska. Poschodia majú spoločné sociálne zariadenia, kuchynku a výťah," informovala pošta v oficiálnej ponuke. Orientačná cena nájmu je 55 eur na meter štvorcový bez DPH, energií a služieb.

Zdroj: Slovenská pošta

Na odpredaj ponúka Slovenská pošta svoj spoluvlastníctky podiel na pošte v Ožďanoch, pobočka sa ale rušiť nemá. "Slovenská pošta má záujem zachovať prevádzku pobočky pošty Ožďany v odpredávanej nehnuteľnosti tak, že zmluvné strany spolu s kúpnou zmluvou uzavrú Zmluvu o zriadení vecného bremena, v rámci ktorej sa zriadi právo vecného bremena v prospech Slovenskej pošty, spočívajúce v práve užívať nebytové priestory za účelom výkonu prevádzky pošty, to znamená, že na poskytovanie služieb pošty nebude mať predaj nehnuteľnosti vplyv," uviedol pre portál Rimava.sk vedúci odboru komunikácie a marketingu Slovenskej pošty Martin Guzi.

Minimálna ponuková celková kúpna cena za nehnuteľnosť je 96 229,90 eur bez DPH. Okolie ponúkanej nehnuteľnosti tvorí kompletná občianska vybavenosť. Prístup k nej je po miestnej spevnenej komunikácii s napojením na verejný vodovod a plynovod, kanalizácia do žumpy umiestnenej na pozemku obce, dopravné spojenie je medzimestskou autobusovou dopravou.

Budova, v ktorej sa pošta nachádza, má dve nadzemné podlažia, so vstavanou halovou časťou, slúžiacou pre kultúrne podujatia. Slúži výlučne prevádzkovým účelom ako miestne kultúrne stredisko, obecná knižnica, kancelária obecného úradu a pošta. Na stavbu zo zadnej strany nadväzuje plynová kotolňa, konštrukčne sa odlišujúca od hlavnej stavby.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross