No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Slovenská pošta upravila otváracie hodiny. Skrátená doba bude aj na pobočke pošty v Rimavskej Sobote

Slovenská pošta upravila otváracie hodiny pobočiek. „S cieľom chrániť zdravie zamestnancov v prevádzke ako aj obyvateľov miest a obcí, Slovenská pošta od dnes, 24. marca 2020 do 5. apríla 2020 upravila otváracie hodiny pobočiek na celom území Slovenska,“ informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Eva Rovenská.

Podľa jej slov budú mať počas pracovných dní pobočky Slovenskej pošty individuálne stanovené otváracie hodiny aj s ohľadom na momentálny stav aby tak zabránili šíreniu COVID-19. „V sobotu a v nedeľu budú všetky pošty zatvorené,“ uviedla Rovenská a podotkla, že aktuálne otváracie hodiny pobočiek a prípadné zmeny odporúčajú zákazníkom sledovať na internetovej stránke Slovenskej pošty, v mobilnej aplikácii Slovenskej pošty, na Facebooku či na informačných plagátoch priamo pri vchode do pobočiek. Podľa jej slov, pošta patrí k výnimkám, ktoré musia poskytovať potrebné služby aj v čase mimoriadnej situácie.

Pošta v Rimavskej Sobote bude tak od dnes otvorená v pondelok, utorok, štvrtok a piatok v časoch od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 a v stredu od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hod.

Úprava doručovania niektorých doporučených zásielok

Štandardné doporučené zásielky pošta doručuje vhadzovaním do schránky, bez osobného kontaktu so zákazníkom, pričom za deň doručenia sa považuje deň vhodenia zásielky do schránky alebo uloženia zásielky v poštovom priečinku.

„V prípade, že sa zásielka nedá kvôli veľkosti vhodiť do poštovej schránky, bude uložená na pobočke pošty,“ doplnila Rovenská s tým, že doručovateľ nechá oznámenie o uložení zásielky na pošte. Doručovanie obyčajných listových zásielok pokračuje ako doposiaľ. Výnimkou je len doručovanie úradných zásielok, poistených listov, doporučených listov „Do vlastných rúk“, „Doručenkou/eDoručenkou“, „Dobierkou“, či zásielok zaťažených inými poplatkami. Tieto ostávajú uložené na pobočkách pôšt a zákazník dostane do schránky oznámenie o uložení zásielky (tzv. žltý lístok).

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross