Slovenskí hokejisti pokračujú v dobrých výkonoch, zdolali aj Poľsko

16. mája 2024 | | |  |

OSTRAVA – Slovenská hokejová reprezentácia vyhrala vo štvrtom zápase MS v hokeji 2024, ktoré sa konajú v českých mestách Praha a Ostrava, s Poľskom 4:0. Do tabuľky si pripísali ďalšie tri body na konte ich už majú osem.

Slovensko nepredviedlo svoj najlepší výkon, svojho súpera nevedeli dlho zlomiť. Prvé dva góly prišli v prvých minútach zápasu, o ktoré sa postarali Lukáš Cingel a kapitán Tomáš Tatar. Zvyšok úvodnej časti, celú druhú tretinu a značnú časť poslednej tretiny nestrelili žiaden gól, no vypracovali si niekoľko šancí.

Zlom prišiel v poslednej desaťminútovke, keď v priebehu dvanástich sekúnd strelili dva rýchle góly, o ktoré sa postarali Peter Cehlárik a opäť Lukáš Cingel.

Slovensko bude mať dva dni voľna, počas ktorých sa pripravia na vyvrcholenie základnej časti. Už v sobotu o 20:20 ich čaká súper z Francúzska a o 24 hodín neskôr vyzvú Lotyšsko. Po pondelkovej pauze si v poslednom súboji základnej skupiny zmerajú sily s favorizovaným Švédskom. Práve za škandinávskym tímom figuruje Slovensko v tabuľke.