Slovenskí hokejisti proti favorizovanej Kanade neuspeli

16. mája 2022 | | |  |

Slovenskí hokejisti v pondelok (16. 5.) nezvíťazili. Mužstvo trénera Craiga Ramsayho popoludní nastúpilo proti Kanade vo svojom treťom stretnutí na majstrovstvách sveta vo Fínsku, po ktorom si zhoršilo doterajšiu bilanciu na jednu výhru a dve porážky.

Prvá tretina bola gólovo vyrovnaná. Ako prví sa presadili Kanaďania, keď v 11. min. otvoril stav Lowry. Radosť z vedenia im však nevydržala dlho a už o dve minúty Takáč vyrovnal na 1:1.

Článok pokračuje pod reklamou.

Druhé dejstvo režírovali kanadskí hokejisti, ktorí sa zásluhou dvoch gólov Duboisa dostali do vedenia 3:1. Slovenská brána sa zatriasla aj v poslednej tretine, keď v 42. min. Sillinger zvýšil na 4:1 a o desať minút neskôr Geekie upravil na 5:1.

Napriek snahe sa našim hokejistom nepodarilo skórovať a zápas sa skončil víťazstvom favorizovanej Kanady 5:1.

Slovensko si najbližšie zahrá v stredu (18. 5.), kedy sa od 19:20 hod. postaví proti výberu Švajčiarska.