Slovenskí hokejisti s prvou výhrou na OH, Kelemen s asistenciou

13. februára 2022 | | |  |
Zdroj: FB Hockey Slovakia

PEKING - Slovenská hokejová reprezentácia si pripísala prvú výhru na olympijských hrách v Pekingu. V poslednom súboji v základnej skupine proti Lotyšsku vyhrali 5:2.

Slováci súpera totálne prevalcovali, či už v aktivite, alebo v počte striel. Do úvodu zápasu vstúpili naši veľmi odvážne. V 11. minúte sme sa dostali do vedenia strelou od modrej čiary Martina Marinčína. Lotyši dokázali vyrovnať ešte v 16. minúte. Autorom presného zásahu bol Ronalds Kenins.

Druhá tretina začala presilovkou na našej strane po seknutí Janisa Jaksa. Tú sa však našim nepodarilo využiť. Druhý gól sme ale strelili v 27. minúte po úniku prvého útoku. Po Hrivíkovej prihrávke zavesil puk do brány súpera Peter Cehlárik. Tretí gól našich strelil v 32. minúte náš najmladší hráč a najlepší strelec na tejto olympiáde Juraj Slafkovský, ktorý si už pripísal štvrtý presný zásah a v tabuľke strelcov sa osamostatnil na prvom mieste.

Tretiu tretinu začali naši pekným pokusom Miloša Kelemena, ktorého vychytal brankár Kalnins. Lotyši ale začali poslednú časť zápasu druhým gólom. V 43. minúte tečoval Cibulskisov puk do brány Rybára Miks Indrašis. Slováci si situáciu komplikovali aj naďalej a hneď po súperovom góle sme hrali oslabenie po Cehlárikovom podrazení.

V 50. minúte sme si opäť pripísali gól. Jeho autorom bol hráč Zvolena Peter Zuzin, na ktorý mu spoza brány prihrával náš rodák, Miloš Kelemen. Pol sekundy pred koncom zápasu sme si pripísali piaty presný zásah. Autorom gólu do prázdnej brány bol Tomáš Jurčo a Slovensko dokázalo zvíťaziť 5:2.