Slovensko je jednou nohou vo štvrťfinále, zdolalo aj Francúzsko

19. mája 2024 | | |  |

OSTRAVA – Slovenská hokejová reprezentácia kráča za postupom do štvrťfinále na majstrovstvách sveta v hokeji, ktoré sa konajú v českých mestách Praha a Ostrava. V sobotňajšom zápase zdolala výber Francúzska výsledkom 4:2.

Slovensko odštartovalo duel rozpačito. Do veľkých šancí sa dostávalo aj Francúzsko aj vďaka dvom vylúčeniam Pavla Regendu, ktoré prišli v tesnom závese. Práve hráč Anaheimu Ducks otvoril v úplnom závere prvej tretiny skóre, keď prešiel puk šťastne za chrbát francúzskeho brankára.

V druhej tretine našiel strelecké šťastie Libor Hudáček, ktorý dvomi presnými strelami zvýšil stav na 3:0. Francúzom sa ešte v prostrednej časti podarilo znížiť skóre na 3:1 šťastnou trefou, ktorá zaskočila aj brankára Samuela Hlavaja.

V tretej tretine strelil dôležitý gól Mário Grman, ktorý zvyšoval na 4:1. Slováci si kontrolovali vedenia a súpera už takmer k ničomu nepustili. Francúzi skorigovali sedem sekúnd pred koncom zápasu skóre na 2:4, no zvyšný priebeh už patril Slovákom.

Slovensko má na konte jedenásť bodov a priebežne je na tretej pozícii za Švédskom a Nemeckom. V skupine B odohrá ešte dva duely. Postup si môže zaistiť už v nedeľu, keď o 20:20 vyzve Lotyšsko v jednom z najdôležitejších súbojov základnej časti. Slovensku stačí zvíťaziť aj po predĺžení, v tom prípade bude mať pred súperom nedostihnuteľný náskok.