Slovensko kráča do štvrťfinále, Tamáši s prvým gólom na MS

21. mája 2022 | |  |

Slovensko vyhralo aj v druhom zápase v rade na majstrovstvách sveta v hokeji vo Fínsku. Po včerajšej výhre nad Kazachstanom sme dnes porazili Taliansko výsledkom 3:1. Tretí gól za našich dal rodák z Rimavskej Soboty Alex Tamáši. O postup do štvrťfinále budeme musieť zabojovať v zápase s Dánskom a to víťazstvom.

Úvod zápasu sa niesol v našom podaní. Dokázali sme Talianov brániť a držať si útočné pásmo. Od desiatej minúty sme na nášho súpera vyvíjali tlak a ohrozovali talianskeho brankára.

Jedenásta minúta priniesla úvodný gól zápasu strelou Krištofa. Do konca prvej časti sme väčšinu času trávili v súperovej tretine a častokrát sme ohrozili aj brankára Bernarda. Päť sekúnd pred koncom tretiny sa nám podarilo vsietiť druhý gól zásluhou Adama Sýkoru, ktorý “vymietol pavučinu” Bernardovej brány.

Sýkora sa stal tak najmladším strelcom slovenskej reprezentácie.

Prvá polovica druhej tretiny bola o niečo vyrovnanejšia. V našom útočnom pásme vynikal mladý Sýkora a svojím telom sa dokázal zbavovať súperov. V polovici zápasu sme si zahrali aj prvú presilovú hru, no úspešná nebola.

Takisto sme nevyužili ani tú druhú, no v nej sme boli o niečo viac strelecky aktívnejší. Gól do šatne sa nám tak, ako v prvej tretine, streliť nepodarilo. Do tretej tretiny sa tak šlo za výsledku 2:0.

V rozhodujúcej tretine sme dopustili trochu napätia, keď Taliansko dokázalo znížiť stav na 1:2 v 45. minúte za ich početnej prevahy. Taliansky gól však posilnil nás a začali sme byť o niečo viac aktívnejší a agresívnejší.

V 50. minúte počas našej presilovej hry potešil všetkých Slovákov rodák z Rimavskej Soboty Alex Tamáši, ktorý navýšil skóre na 3:1. Viac ako dve minúty pred koncom odvolali Taliani brankára a tak hrali so šiestimi hráčmi. My sme sa však nepresadili a vyhrali sme 3:1.