Slovensko nedokázalo vyhrať proti Švédsku, istú miestenku do play-off stále nemá

Slovenskí hokejisti prehrali proti Švédsku na Majstrovstvách sveta v lotyšskej Rige 3:1. Istú miestenku do štvrťfinále si ešte nedokázali vybojovať.

V 6. minúte si Slováci vybojovali presilovú hru, v ktorej si vypracovali niekoľko zaujímavých príležitostí. Tie však neskončili v bráne Reideborna. V prvej polovici zápasu boli aktívnejší Slováci, ktorí vyslali na brankára Švédov 7 striel, zatiaľ čo “Tri korunky” na nášho Adama Húsku len tri. V poslednej minúte tretiny sa našim hokejistom podarilo otvoriť skóre vďaka Petrovi Cehlárikovi. Ten tesne pretlačil puk za bránkovú čiaru.

V druhej tretine mali Slováci rovnako množstvo šancí. Švédi hrali presilovú hru, no v nej gól nestrelili. Ten prišiel tesne po nej, keď Sorensen dorazil puk do brány Húsku. Táto situácia sa ešte preverovala u videorozhodcov, no gól pre “Tri korunky” platil a stav bol 1:1.  Tesne za vyrovnávajúcim gólom hrali Švédi druhú presilovku, no nevyužili ju. Po druhej tretine boli strely na bránu vyrovnané, 20:20.

Tretia začala nezáživne. Oba tímy si puk vymieňali a nedostávali sa do žiadnych šancí. Následne na to nás Švédi zavreli v našom obrannom pásme a točili puk po celej ich útočnej časti. Ich tlak vyústil našim vylúčením, kedy dokázali prevziať vedenie zápasu vďaka Olofssonovi. V posledných sekundách dokázali Švédi navýšiť stav gólom do prázdnej brány.