Slovensko postupuje do štvrťfinále po výhre nad Nemeckom

15. februára 2022 | | |  |
Zdroj: FB Hockey Slovakia

PEKING - Slovenskí hokejisti zvíťazili v osemfinálovom zápase na olympijských hrách proti Nemecku 4:0. Svojou len druhou výhrou na turnaji si vybojovali štvrťfinále, ktoré si zahrajú už v stredu proti USA.

Naši opäť začali prvú tretinu veľmi aktívne a bojovne. Ich snaha im priniesla aj ovocie v podobe prvého gólu, ktorý strelil v 12. minúte Libor Hudáček. V 16. minúte došlo k našej prvej presilovke za podrazenie Davida Wolfa. Slováci hrali túto presilovku veľmi aktívne, puk točili v útočnej tretine, no gól to neprinieslo.

Druhú tretinu sme začali presilovkou, pretože Nemci hrali na ľade s viacerými hráčmi. To bol pozitívny impulz pre Slovensko, ktoré začalo od začiatku útočnou hrou. Druhý gól sme zaznamenali v 28. minúte, keď pri hre 4 na 4 zavesil puk do brány Cehlárik svojim druhým gólom na turnaji. Netrvalo dlho a už sme viedli 3:0. V 29. minúte zvýšil gólový stav Michal Krištof.

V tretej tretine sme si mierne skomplikovali situáciu, keďže sme hrali oslabenie. Nemci mali v presilovke aktívnu pasáž, no gól si nepripísali. Náš súper začal byť viac a viac nepríjemný, dostávali sa do šancí, našich hráčov napádali vyššie a vyššie. Desať minút pred koncom zápasu dostal dvojminútový trest aj Miloš Kelemen, ktorý krosčekoval súpera.

Naši však začali oslabenie veľmi dobre. Dvojica Cehlárik a Hrivík sa dostala aj do veľkej príležitosti. Nemci sa potom vzchopili a presilovku zahrali veľmi dobre v našom obrannom pásme. Šesť minút pred koncom si naši vybojovali presilovú hru, čo pomohlo k tomu, aby sme sa priblížili do štvrťfinále. Slovensko si v nej vypracovali niekoľko príležitostí, no gól sa nám nepodarilo streliť.

Tri a pol minúty pred koncom odvolali Nemci brankára a na ľade boli so šiestimi hráčmi. Dve minúty pred koncom nám ale spadol veľký kameň zo srdca. Marek Hrivík sa dokázal dostať do útočného pásma a posunul puk do prázdnej brány, čím zvýšil stav na konečných 4:0.