Slovensko prehralo posledný zápas v skupine, v play-off narazíme na USA

hokejová reprezentácia prehrala vo svojom poslednom zápase v základnej skupine s Českou republikou 3:7. Naši hokejisti už mali pred zápasom istý postup a do štvrťfinále pôjdu zo štvrtého miesta.

Prvá tretina nezačala pre našich hokejistov najlepšie. Už po 29 sekundách sme inkasovali rýchly gól z hokejky Zadinu, ktorý dorazil prvotnú strelu Hájeka. Hra sa po góle prenášala z jednej strany na druhú až nakoniec sa aj Slovákom podarilo vypracovať niekoľko sľubných šancí. V 15. minúte sa našim hokejistom nepodarilo rozohrať a puk si pred našou bránou ukradli severní bratia. Gól na 2:0 strelil Špaček po prihrávke Zadinu. V posledných minútach prvej tretiny sa Slovákom podarilo získať presilovú hru, no nanešťastie ju nepremenili.

Druhá tretina opäť nezačala pre našich hokejistov najlepšie. Už po troch minútach sme inkasovali tretí gól po teče Smejkala. Následne na to sme si vypracovali krásnu príležitosť, keď išli dvaja hráči proti jednému, no puk trafil len brankára. V 27. minúte sa Slovákom podarilo streliť prvý gól v zápase po chybnej rozohrávke Čechov. Autorom presného zásahu bol Matúš Sukeľ. Slováci sa po góle vzchopili a začali viac napádať Čechov v rozohrávke. Počas našej aktivity sme si dokázali vybojovať presilovú hru. Tá pre Slovákov nebola úspešná, aj napriek množstvu veľkých príležitostí. Desať sekúnd pred koncom sme v oslabení dostali štvrtý gól z hokejky Šuláka.

V tretej tretine dostali naši hokejisti opäť dva rýchle góly. Najskôr sa v 44. minúte presadil Stránsky a o dve minúty na to vsietil gól Blumel. Slovensko dokázalo pridať ešte zásah z hokejky Bučka, ktorý získal prvý bod na týchto MS. Skóre ešte v posledných sekundách upravil Kristián Pospíšil, do prázdnej brány vsietil gól Hájek.